| Lassaria a întrebat:

Fetelor care dintre voi va duceti la sala? Adica fetele mai grasute care se duc la sala. a dat rezultat slabiti ceva? si de cat timp va duceti

2 răspunsuri:
| BloodPrison a răspuns:

Bună!
Eu personal nu merg la sală, ci la ZUMBA, unde mă şi distrez.Sora mea mergea la sala, dar în loc să slăbească, parcă mai tare se îngraşa la piciore.Era puţin cam ciudat căci în loc să ardă grăsimile, ei i se dezvoltau muşchii.Mai multor fete li s-a întâmplat aşa.Trage singură concluziile.Eu zic că sala este pentru fetele slabe,care doresc să-şi tonifice pielea.Şi desigur,contează şi la ce fel de aparate lucrezi, dacă sunt doar bicicletele, bandele si aparatele pentru abdomen este ok.
Baftă!

| Addina a răspuns:

Stai,degeaba se duc la sala, daca merg sa stea de vorba cu maria de la 2 sau cu tanti marghioala din blocul din fata.Ce faci acolo, este important.Trebuie sa faci exercitii aerobice,care implica multa miscara,pe care le poti face repetitiv pe o perioada lunga de timp.Abdomenele,genoflexiunile nu te prea ajuta la slabit. Ajuta musculatura,o dezvolta(nu o sa ajungi ca arnold,poti sta linistita).Ca sa slabesti trebuie sa faci exercitii cardio(aerobice). Alergatul,saritul coardei, inotul-30, 40,60 de minute pe zi.te ajuta la slabit(+dieta).De exemplu,luni,te duci in parc, faci o mica incalzire, sari coarda 20 de minute si alergi lejer alte 20 de minute.Fa asta in fiecare zi, daca nu poti, in timp o sa ajungi sa poti, si cu o dieta buna vei reusi sa slabesti.