| AddA12345 a întrebat:

Deci sa incep cu "inceputul". Acum un an eram foarte buna prietena cu un baiat( genul de prieten pe care nu l-as vedea niciodata ca iubit al meu). Ne intelegeam foarte bine, radeam foarte mult si ne placea sa glumim impreuna. Acum nu stiu ce s-a intamplat pentru ca s-a schimbat. S-a indepartat de mine, nu ma mai baga in seama sau daca ma baga ma jigneste. Chiar nu inteleg de ce face acest lucru. Stau si ma gandesc la faptul ca poate se comporta asa din vina mea, dar nu vad unde am gresit. Eu niciodata nu l-am jignit sau l-am vorbit pe la spate, ba chiar i-am luat mereu apararea atunci cand cineva se lua de el. Eu chiar tin la el ca la un frate si vreau sa stiu ce se intampla. Ce sfat imi puteti da?

4 răspunsuri:
| GregHouse a răspuns:

Iti spun eu ce e, ca doar astfel de situatii se-ntampla zilnic si peste tot.
L-ai tinut in Friendzone, lui a-nceput sa-i placa de tine, dar pentru ca singura spui ca nu l-ai vedea ca pe un iubit, a decis ca trebuie sa revina la sentimentele initiale pe care le avea pentru tine, si asta inseamna sa te uite. De asta se comporta asa.
E posibil sa gresesc, dar gandeste-te daca felul in care se comporta in ultima vreme ar trada sentimente pentru tine.
Si daca tot nu-l vezi ca pe un iubit, renunta la prietenia lui. Macar atat bine ii poti face. Prietenia voastra a murit si nu va invia niciodata. Sau daca o va face, nu va mai fi la fel.

| AddA12345 explică (pentru GregHouse):

Eu nu cred ca a inceput sa-i placa de mine pentru ca are o iubita de foarte mult timp si crede-ma stiu sigur ca o iubeste

| GregHouse a răspuns (pentru AddA12345):

Poti stii sigur? Ca de intrat in capul lui n-ai cum.

| Unbelievable a răspuns:

Bună. Discută cu el, întreabă-l ce se întâmplă și explică-i ce te deranjează. Succes!