| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU ieri am fost asculatata la chimie,invatasem,in pauza stiam aproape perfect,ma refer teoria.Dar cand am ajuns la tabla,mi-a pus intrebarea din teorie,pur si simplu nu ma stiam sa vorbesc,nu mai stiam nimic,formulam ca naiba.
P.S.Ce sa fac sa scap de aceste emotii? Mentionez ca profesorul acesta este nou,bine il cunosteam,e direcor dar anul trecut nu am facut cu el! Va rog, ajutati-ma!

1 răspuns:
| AndradaE a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie. Am cam aceeasi problema si cred ca de la un timp am cam scapat de emotii. Pur si simplu trebuie sa ai incredere in tine si sa te gandesti ca ce o fi o fi si ca tu stii bine si ca nu e nevoie sa te consumi. Din cate pare esti un elev bun, deci doar ai incredere in tine. Succes la scoala. happy