| passenger a întrebat:

Ieri am fost in mall cu mama si ne aflam intr-un magazin si eu am vazut o tiganca care scotea "piuitoarele" de la haine (adica chestiile alea albe pe care ti le scoate vanzatoare la casierie) si etichetele si iesea cu ele fara nicio problema straight face De ce nu piuiau cand a iesit? Daca scoti chestiile alea si codul de bare chiar nu mai piuie si nu atrag atentia? straight face
PS: Si NU,nu vreau sa ma apuc de furat, intreb doar de curiozitate happy

Răspuns Câştigător
| stlferlo19 a răspuns:

Normal, acele "chestii" sunt de fapt magneti, care declanseaza sistemul de avertizare atunci cand sunt scoase din magazin.
Dar trebuie sa stii cum sa le scoti! ....si nu, nu atragi deloc atentia daca ai scos magnetii

5 răspunsuri:
| LanaDelRayFan a răspuns:

Eu stiu ca țiuie daca nu scoate piuitoarele alea.Dar probabil tiganca a amenintat-o pe casieră cumva și de frica i-a dezactivat alarma.Nerusinata!(ma refer la tiganca)

| LanaDelRayFan a răspuns (pentru LanaDelRayFan):

Doamne...Scuze ma gandeam la altceva laughing
Pai daca le-a scos numai tiuie
Dar, cum a spus si Eloisa21, nu era camere?

| LanaDelRayFan a răspuns (pentru LanaDelRayFan):

Nu erau?

| eloisa21 a răspuns:

Pai daca le-a scos thinking Deaia nu a tiuit, dar nu au vazut-o camerele?

| asddsa77 a răspuns:

Posibil...daca nu o piuit la ea inseamna ca asa ii laughing.