| asdfghjkl1231 a întrebat:

Ieri mi-a trecut ideea de a`mi face varfurile cu faimosul albastru de metil. Zis si facut! Insa, astazi am un concurs si trebuie sa scap de culoarea asta. Pentru ca am dat doar la varfuri, imi este foarte usor sa il spal. Am tot incercat sa scap de albastru... si am scapat... dar acum am dat de un verde inchis. Aveti idee la cate spalari ajung la culoarea naturala a parului [saten deschis]?! MULTUMESC!
DAU FUNDA!

6 răspunsuri:
| LoveTenis a răspuns:

Albastrul de metil se duce dupa 5-6 spalari pentru parul saten! AI grija cand iti speli parul pentru ca daca ai aplicat numai pe o suvita, risti sa raspandesti culoarea in tot parul si arata groaznic!
Albastrul de metil nu e vopsea, nici macar nuantator! Daca ploua afara sau ninge, iti curge culoarea din par! De asemenea, ai grija ca iti coloreaza hainele!

| asdfghjkl1231 explică (pentru LoveTenis):

Ma intereseaza la cat timp o sa dispara verdele din par. La cate spalari o sa ajung la culoarea naturala a parului?

| adeliz a răspuns (pentru asdfghjkl1231):

Hei, incearca sa iti speli varfurile cu sare de lamaie...de pe piele se duce...
Succes! happy

| asdfghjkl1231 explică (pentru adeliz):

Si sarea de lamaie nu afecteaza intr-un fel parul? [intreb pentru ca nu stiu]

| LoveTenis a răspuns (pentru asdfghjkl1231):

Cam 5 sau 6...

| adeliz a răspuns (pentru asdfghjkl1231):

Asta nu stiu sa-ti spun dar nu cred, adica folosesti un plic din ala mic...ce rau ii poate face?