| anonim_4396 a întrebat:

Imi aparuse niste cosulete pe obraz si mi.am facut niste rani din cauza lor,am mai avut o data aceeasi problema si mi.a trecut,dar ma intreb daca cu sapunul dove se vor vindeca mai repede, se va reface pielea mai repede in mai scurt timp oare? Am mai folosit o data sapunul dove dar nu mai tin minte, tot ce imi aduc aminte e ca nu imi usca pielea.Astept parerile voastre!

Răspuns Câştigător
| darriya a răspuns:

Du-te la o farmacie si cumpara o crema de galbenele.este f buna, vei avea fata fina..si un sapun cu glicerina!

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aha,pai eu pur si simplu am vrut sa incerc altceva, adica imi place sapunul dove, data trecuta cand am avut m.am dat cu un unguent FLUOCINOLON si mi.a trecut intr.o sapt de totbig grin, oricum stiu ca e buna crema de galbenele si am acasa

| darriya a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu iti da cu sapun dove ci cumprati de la farmacie unul special cu glicerina...da e buna si fluocinolon.dar cea de galbenele o poti da pe intreaga fata, nu doar in zonele afectate, te dai cu ea inainte de culcare!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate am sa-mi mai cumpar sapun cu glicerina ca era fain si m.a ajutat cu ce aveam nevoie atuncibig grin

| darriya a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai cel cu glicerina te ajuta in ce probleme ai tu cu tenul, daca te speli cu dove ceea ce ai tu pe fata mai greu vei scapa va dura mai mult, acum e alegerea ta!

| anonim_4396 explică (pentru darriya):

Cu siguranta ai dreptate de zici cu atata incredere, probabil ai foslosit si tu sapun cu glicerina dupa cum o spui, deci am sa-mi cumpar.Mersi de sfat

| darriya a răspuns (pentru anonim_4396):

Merci si eu pentru funda! dar importanta este crema de galbenele, vindeca!

| anonim_4396 explică (pentru darriya):

Bine:d

| josephmic a răspuns:

Stii cam in cat timpt se va vindeca cu crema de galbenele?

| darriya a răspuns (pentru josephmic):

Depinde.poate sa fie si 1-2saptamani.depinde cat de repede actioneaza ea la tenul tau!

| josephmic a răspuns:

Am folosit si sapun cu glicerina...dar dove ce are? ce este in neregula cu el? mi se pare fain, nu usuca deloc pielea si cu timpul ti.o reface