| Maryna78 a întrebat:

Ati folosit vreo data sapun cu sulf cand aveati cosuri? Daca da... cum va facea pielea,vindeca cosurile de pe fata? In cat timp v-au trecut cosurile cand foloseti sapunul cu sulf? Eu am incercat sa imi fac o masca cu acest sapun am lasat-o pe fata cam o jumatate de ora. Ati incercat asa ceva? Este bun sapunul acesta pentru cosuri, le vindeca? Dau fundita pentru cel mai bun raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Sapunul cu sulf este foarte bun pentru cosuri. Le usuca. Unii se plang ca usuca si pielea, dar poti rezolva asta cu o crema hidratanta. Nu e bine sa il lasi pe fata o jumatate de ora. E doar un sapun si trebuie folosit ca atare. Adica sa te speli cu el normal, pe fata sau pe alta zona in care sunt cosuri, de 2 ori pe zi. Rezultatele incep sa se vada cam intr-o saptamana.

| MankoBreaker a răspuns:

Și eu am încercat tot cu săpund d'ăsta, și nu s-a întâmplat nimic/nu a avut efect.
Cam din acest mesaj, îmi dau seama că ai vreo 14 ani, și ți-au apărut multe coșuri... right?
Și eu am încercat tot felul de soluții, dar nu am putut să le fac să treacă. Peste 1/2 ani vor trece singure...nu ai ce să le faci.

| Maryna78 explică (pentru MankoBreaker):

Si ti-am trecut? Acum mai ai?

| MankoBreaker a răspuns (pentru Maryna78):

Atunci nu mi-au trecut.
Dar acum nu mai am. (au trecut 2 ani de atunci)