| Devil3ization a întrebat:

Imi dati o idee despre cum as putea sa fac o scrisoare in care sa invit un prieten la mine si sa ii prezint orasul!

Răspuns Câştigător
| Transilvanio a răspuns:

Incepi cu Draga X,
Te invit cu mare placere sa vizitezi frumosul oras in care locuiesc, Sibiu(spre exemplu),(poti atasa o imagine semnificativa in fomrat mai mic al orasului respectiv). Sunt o multime de locuri interesante aici cum ar fi : (enumeri mai multe locuri care i-ar placea lui sa le viziteze si atasezi si fotgrafii pentru ca scrisoarea sa fie mai atractiva). Dupa aceea poti sa ii scrii despre cum sunt locuitorii (amabili, harnici etc.).Pe langa acestea poti sa ii scrii despre locurile in care poti sa iti petreci timpul pe langa cele de vizitat(mall, terenuri sintetice de fotbal etc.)Daca ii stii preferintele ii poti spune cum o sa va petreceti timpul daca vine aici, in cat el sa se simta foarte bine si sa " nu mai vrea sa plece".

Te astept cu drag,
(numele tau)

Pentru a fi mai atractiva scrisoarea adauga fotografii

Sper sa iti fost de ajutor
FUNDA?