| anonim_4396 a întrebat:

Pls dati-mi o idee. Tre sa fac o scrisoare unui prieten in care sa ai scriu despre o lectura cu continut istoric care m-a impresionat. Spuneti-mi niste lecturi happy. Funda

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Poti citi de aici legenda populara cu continut istoric "Dreptatea lui Tepes":http://www.scribd.com/doc/19562683/dreptatea-lui-tepes
sau"Stejarul din Borzesti " de E. Camilar :http://www.scribd.com/doc/458443/Eusebiu-CAMILAR-Stejarul-din-Borzesti

6 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Din cate vad eu, pe tine nu te-a impresionat nici o lectura istorica. Cum crezi ca putem sa te impresionam noi? Nu ar fi mai bine sa citesti singur? Poate ti se deschide apetitul!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Caderea constantinopolului. e fascinanta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sigur e lectura?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E roman iuliene gaby. e gros, dar e interesant, istoric si frumos.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu siguranta "Legendele Olimpului" de Alexandru Mitru. Din ele cea mai frumoasa cred ca este Troia.

| Alex_5867 a răspuns:

Si eu am de facut tot aceeasi tema dar am ales "Letopisetul Tarii Moldovei" si povestesc despre Stefan cel Mare.