| Rinn a întrebat:

Imi plac foarte mult desenele copilariei gen Billy si Mandy, Vaca si Puiul, atat de pe Minimax si Cartoon Network.
As vrea sa stiu cum se cheama doua desene, ambele difuzate pe Minimax.
Primul era cu o femeie care avea un baiat, Billy, si impreuna cu inca 3 oameni au mers intr-o insula in cautarea sotului ei. Pe insula se afla un trib.
Si al doilea era cu o gaina ce era detectiv si mereu il lua pe nepotul ei.
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| DayByDay a răspuns:

Al doilea se numea "Misterele lui Miss Mallard"

http://ro.wikipedia.org/wiki/Misterele_lui_Miss_Mallard

| Rinn explică (pentru DayByDay):

Multumesc frumos:* pe primul l-am aflat, se numeste:" O lume disparuta".

| DayByDay a răspuns (pentru Rinn):

Acum am vazut ca ai aflat deja cum se numeste, am cautat si am gasit si eu happy N-ai pentru ce :d

3 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Si primul "O lume disparuta".