| vanilivanessa a întrebat:

Buna TPU.imi place de cineva. acel cineva are un prieten care e si prieten cu mine deci un fel de prieten comun.acel prieten comun imi zice ca acelui cineva ii place de mine.eu am ramas socata cand am aflat si de atunci ma tot gandes daca enadevarat ce imi spune prietenul comun.am motive sa il cred si motive sa nu il cred.ce sa fac? Sunt foarte confuza.proetenul comun ma tot intreaba da tie iti place de el? Nu vreau sa ii spun ca poate ii spune la cel de care imi place si apoi iese urat.deci ce sa ii zic sa nu ma mai intrebe daca imi place de acel xoneva ca suta la mie ma paraste la el.si cum imi pot da seama daca spune adevarul? M-a mintit odata in legatura cu niste bani si stiti si voi once a liar always a liar. astept raspunsuri cat mai multe

4 răspunsuri:
| cccccclowerrrrrrrrrr a răspuns:

Pur si simplu du-te la x si intreaba-l daca te place. nu te mananca!

| vanilivanessa explică:

Ete nah! nu pot sa il intreb! suntem prieteni ff buni si poate stric prietenia cu intrebarea mea stupida. poate pretenul nostru comun vrea doar sa afle pe cine plac pe el sau pe acel x

| mosulmorocanos a răspuns:

Dar dc crezi ca va iesi rau daca ii vei spune? poate este adevarat, si acel cineva chiar te place. incearca, nu ai ce sa pierzi

| euu26 a răspuns:

Asteapta ca x sa faca primul pas dar pentru o scurta perioada de timp sa nu il pierzi pe x ca am inteles ca si tie iti place de el, daca vezi ca nu ia nici o alternativa ar fi bine sa ii spui tu ce simti ca sa nu il pierzi.referitor la pretenul vostru comun, sa nu te bazezi pe el la chestii importante.
Sper ca te-am ajutat cu raspunsu meu.