| LoveIsFunny a întrebat:

Buna TPU! imi place de un baiat caruia ii place de mine, dar niciunul dintre noi nu vr sa ne stricam prietenia(suntem prieteni foate buni) si cum sunt unele cupluri raman prieteni, dar nu raman ca la inceput sad si nu stiu ce sa fac ...ati putea sa ma ajutati?big grin(nu ma criticatzi pls ) >MULTZUMESC::d< DAU FUNDAbig grin

Răspuns Câştigător
| yoLuKa99 a răspuns:

Buna! Pai poti sa faci in urmatorul fel! Vorbesti cu el intr-o sambata cand nu aveti scoala, liceu, facultate asa si vorbesti cu el vreo 30 de minute pe un subiect simplu si sec Dupa alea 30 de minute vorbesti cu el ai prietena? etc etc daca zice ca nu il intrebi tie iti place de mine? la care el o sa zica nu[poate minte] da[e al tau] poate[e clar ca tot e al tau] a 2 a zi il chemi pe afara si ii sugerezi sa iesiti prin parca pe la film. in parca/film il mai ciupesti de fund [ daca sunteti singur] si el o sa se dea tot la tine. Urmatoarea zi o sa iti spuna ca esti frumoasa, etc etc, si o sa te intrebe daca vrei sa fii cu el. acum tu raspunzi nu stiu ce sa zic.Noroc!

2 răspunsuri:
| Girlll a răspuns:

Sh eu sunt in aceiasi situatie sad

| sAlexandru a răspuns:

Daca simtiti o atractie intre voi pai treceti la urmatoarea etapa. "Stricatul prieteniei" este un pretext pentru timiditatea voastra tongue. Este o aberatie fara sens.