| anonim_4396 a întrebat:

Sunt indragostita de un baiat de la mine din scoala. E cu un an mai mare. Problema este ca suntem foarte buni prieteni si nu vreau sa ne stricam prietenia pentru o relatie.De asemenea, are o reputatie foarte proasta in scoala, a fost implicat in multe scandaluri si eu nu stiu ce sa fac.Nu vreau sa par proasta care s-a indragostit de oaia neagra a scolii. Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
nony
| nony a răspuns:

Oaia neagra a scolii poate fi mai stralucitoare decat cea mai alba oaie de pe acolo ..totul este sa stii sa ii speli culoarea happy

11 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Felicitari @nony...frumos raspuns.
Ce are reputatia lui cu iubirea pe care i-o porti tu si mai ales cu faptul ca va intelegeti. Daca il cunosteai in alta situatie fara sa stii amanunte despre el, nu te mai indragosteai de acesta? Totul este sa deschizi bine ochii sa nu intri si tu intr-un scandal cu el, ca sa fiti in scoala un berbec/berbec negru?/ si o oaie neagra.

| rozalia25 a răspuns:

Daca il iubesti cu adevarat ajuta-l sa se schimbe, prin discutii, implicand-ul in diverse proiecte si mai ales prin propriul tau exemplu. Dupa daca vezi ca treburile merg bine ( e sincer, serios, bun cu tine, si face ceva ca sa-i fie bine in viitor) te poti implica si sentimental. Ce simti tu momentan e doar amorezeala, care daca ii dai timp trece, dar se poate transforma si intr-o dragoste frumoasa daca vei avea rabdare cu tine si cu el, si daca vei fi sincera cu tine.

| AllenTJ a răspuns:

Nu conteaza ca are o reputatie proasta in scoala, daca va iubiti, va simitit bine impreuna ce conteaza reputatia lui?

| pinkpanther_4414 a răspuns:

Cauta adanc in sufletu tau si iti vei da seama daca merita sa strici o prietenie sa zicem adevarata pentu o relatie care poate fi trecatoare, cine stie poate este doar un capriciu din partea ta, un moft numai tu sti. Dar daca chiar ti cu adevarat la el si vrei o relatie serioasa zic ca merita sa incerci.Si cat despre ce ar spune cei din scoala, lasa-i sa vorbeasca daca tii cu adevarat la el atunci nu o sa iti pese, nu o sa te deranjeze comentariile lor rautacioase, deoarece o sa fi fericita k esti alaturi de persoana iubitahappy

| ramonna a răspuns:

Si? ar trebui sa fi nepasatoare, E viata ta si faci ce vrei, nu ar trebui sa te intereseze de ce spun altii. Dar eu nu cred ca o sa te rada cineva. Spre exemplu daca umbla una acum cu un baiat care este oaia neagra a scolii, ce pe tine te-ar amuza? sau ai crtica-o?

| mikella a răspuns:

Bun. daca tu intr-adevar simti ceva pentru el si crezi ca si el simte ceva pentru tine, poti incerca sa vezi ce o sa iasa dar ai mare grija.

| squib a răspuns:

Daca tu ai parere asta despre el cum de il mai numesti prietenul tau bun? Nu cred ca parerea celorlati conteaza ci numai ceea ce crezi si simti tu.Si eu am fost pusa in situatia de a alege intre prietenie si dragoste si am ales sa raman prietena buna cu el, pana la urma urmei baieti poti gasi oricunde insa un baiat sa iti fie prieten bun gasesti foarte greu, pentru ca stii cum se zice "hey sefa, cel mai bun prieten al tau te doreste!"hee heeBafta, sper sa iei decizia corecta:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fata tati lasa ca baieti mai sunt nu-au intrat zilele in sac sa nu faci ceva ca pe urma sa regreti mai gandeste-te esti tanara

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Renunta dar asa cum ii este obiceiul sa nu te alegi si tu cu un scandal.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai intai trebuie sa afi daca te place si daca te place atunci poti sa fi cu el ...nu conteaza ce reputatie are daca cu tine se poarta frumos nu conteaza ce cred alti

| andrei_9341 a răspuns:

Ar trebui sa i-o tragi. Daca i-a placut continua, PROASTO!