| RaliaNovasita a întrebat:

Buna TPU.Imi place de un baiat de la liceul, el e in clasa a 12a, eu sunt pe clasa a 10 a.L-am intalnit la o nunta unde el facea pe chelnerul(chiulangiul ). Problema e ca nu stiu cum s-a ma bag in seama sa vorbesc cu el.El e genul mai timid si asa sunt si eu.
Cum as putea sa vorbesc cu el?
Eu sunt in alta cladire si el nu iese in pauza.Cum as putea proceda?
Va rog sa ma ajutati!

4 răspunsuri:
| munteanuionvictor a răspuns:

Să vorbești cu cineva din anturajul lui. Așa poți să afli dacă te place și poți cere nr. lui de telefon sau adresa de Facebook.

| Kiitra a răspuns:

Salut! Depinde de facultatea lui. Daca facultatea este in alt oras, departe de liceu tau, nu cred ca o sa tina relatia. O sa gaseasca studente, si o sa uite de tine. Daca o sa fiti in acelasi oras mai ai o sansa. Incearca sa iti legi prietenii cu colegele lui pentru a avea drum in clasa lui. Dupa ii atragi atentia (vezi tu cum faci). Din propria experienta : sa nu ii trimiti tu mesaj, il lasi sa te bage el in seama. Daca vorbeste prea deschis cu tine si te imbratiseaza din prima, e vrajeala. Daca te saluta si se mai si balbaie te place cu adevarat. Daca nu te cauta, nu e interesat. Daca il cauti posibil ca o sa te accepte dar nu pentru mult timp, te schimba imediat.Secces!

| Ara997 a răspuns (pentru Kiitra):

Ei sunt elevi la aceeasi scoala dar invata in corpuri de cladire diferite deci nu se vad la scoala.
in rest toate sfaturile tale, mie personal, mi se par foarte foarte bune si echilibrate. as putea spune ca ai enuntat niste
AXIOME:
" Daca vorbeste prea deschis cu tine si te imbratiseaza din prima, e vrajeala. Daca te saluta si se mai si balbaie te place cu adevarat. Daca nu te cauta, nu e interesat. Daca il cauti posibil ca o sa te accepte dar nu pentru mult timp, te schimba imediat"
"

| RaliaNovasita explică:

El nu e cu anturajul, e un gen singuratic si timid.