| Fuxy a întrebat:

V-as ruga sa imi raspundeti! Eu am cunoscut un baiat acum un an. Mama mea lucreaza cu mama lui si i-a zis ca-mi place de el. Mama lui a vrut sa merg la ziua lui si am mers, dar nu a prea vorbit cu mine. Suntem la aceeasi scoala si la dansuri impreuna. El stia ca imi place de el, dar nu vorbea si nici macar nu ma saluta. Eu il salut prima tot timpul. Cand a fost ziua mea a vorbit putin cu mine. Si la dansuri cand ne pune profesorul sa dansam impreuna vorbeste doar cu ceilalti de langa noi indiferent cine ar fi. Totul a mers putin bine, dar de la un timp se poarta urat cu mine. Prietenul lui a incercat sa ma ajute, dar ii vorbea urat. Atunci cand am incercat sa vorbesc cu el mi-a zis sa-l las in pace. Nu mai inteleg! Uneori astepta sa vorbesc cu el si cand am vorbit mi-a zis sa plec. Voi ce parere aveti. Lui ii place de o fata care e cu mine la actorie si el stie. Cineva mi-a spus sa-l fraieresc cu chestia asta deoarece colega mea nu il suporta. Ce sa fac? AS VREA IN PRIMUL RAND O MODALITATE DE A VORBI CU EL ORICE! Doar pe mess vorbea cu mine dar acum nici aici! VA ROG sa ma ajutati cum stiti voi!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
| Psihoyounger a răspuns:

Byby, nu cred ca chestia cu sa nu o faca pe prietena lui geloasa e valabila... ai uitat: lui ii place de o colega de-a lui Fuxy...

| alexa a răspuns:

Cea mai buna modalitate de a-i atrage atentia este sa nu-i mai acorzi atentie si sa pari fericita. Daca vei face acest lucru ii vei rani orgoliu si va deveni interesat de tine.Bafta

| Andreeagen a răspuns:

Ignoral total nu ii mai da nici buna ziua ba chiar fate k il eviti daca te pune profu ala sa dansezi k el zi nu pot k altcineva incearca sa il eviti at mai mult posibil si nu ii mai adresa nici un cuv asa va vedea si poate ca se va apropia de u...happy

| pepe a răspuns:

Ignora-l si o sa vezi atunci daca poate fi ceva intre voi, daca te ignora si el poti fi sigura ca nu este interesat de tine.

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Poate ca dupa ce a aflat i-a fost rusine, nu mai il saluta si nici nu mai sta la dans sau ori unde langa el, cand trece pe langa tine uitate direct in fata sau prefate ca faci altceva, daca vei face asa intr-o saptamana te va intreba cum de nu il bagi inseama, lasa-l incolo de baiat ca mai sunt multi, nu te lasa fraierita de unu-l ca el ca nu merita. Vorbeste si tu cu un baiat cand e el prin preasma fi mai smechera. Sper ca te-am putut ajuta, daca mai ai nevoie de ajutor trimite-mi un mesajhappy

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Sau poate ca crede ca esti stresanta sau obsedata de el. te-ai gandit ca poate el are o prietena si nu vrea sa o faca pe prietena lui geloasa?

| GeO_2554 a răspuns:

Ignora`l si tu...si eu am patit ceva de genu dar nu vorbeam nici eu nici el q mine.si mereu lasam aman2 capul in jos. dupa un timp a venit la mine si am discutatwinking... poate ca il sufoci.bagandu`l mereu in seama... cel mai bun sfat "IGNORA`L''winking ai sa vezi k se va rezolva totul

| Maria_8855 a răspuns:

Asa reactioneaza baietii cand sunt timizi, lasa-l un timp sa vedem daca nu vine el la tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa'l lasi in pace. Nu te vrea si gata. Nu poti sa'l faci sa te placa cu forta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa-l abordezi, si vorbeste-i deschis despre aceasta problema; intreaba-l de ce se comporta asa cu tine.Probabilca e un om indecis-adica nu stie ce vrea, sau poate ca e o fire mai timida. Cel mai bine e sa discuti cu el (cu calm, desigur).

| geyz a răspuns:

E clar... s-a plictisit omul ce vrei? ii trebuie ceva nou