| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Imi place de un baiat.El e mai mare decat mine cu un an.Nu vorbesc cu el. Dar cum sa fac sa vorbesc cu el? Pe Facebook nu raspunde. Miercuri fac sport cu clasa lui, si mereu ma uit la el cum joaca fotbal.Deci,vreau niste sfaturi.Cum sa il fac sa ma placa? Mentionez ca nu are prietena.Eu cred ca sunt frumoasa, ca si colegii imi zic asta.Nimeni nu mi-a zis ca sunt urata, dar multi ma fac ochelarista pentru ca port ochelari, dar nu stiu daca el m-ar placea.Adica sunt dezvoltata, am fundbig grin Multumesc.

5 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Şi ce dacă ai "fund"? Toți oamenii au aşa ceva. Dacă vezi că nu îți răspunde la mesaje înseamnă că nu este interesat de tine. Dacă afirmi că te tot holbezi la el, s-ar putea să se simtă naşpa şi de asta te ignoră.

| DavidoffUser a răspuns:

Pacat ca ai 16, ochelari, frumoasa si cu un fundul mare, esti fantezia mea.
Acum despre baietelul asta, nu stiu, poate o fi timid, n-a avut prietena niciodata si nu stie cum sa abordeze. Daca il placi atat de mult, abordeaza-l tu in persoana, nu pe facebook.Si daca nu-ti raspunde pe Facebook, asta nu inseamna nimic, poate nu stie ce sa-ti scrie si de asta face ce face sau poate chiar nu e interesat. Nu poti sa stii pana nu vorbesti cu el personal.De exemplu, unei foste prietene ii placeam atat de mult incat a venit la mine si m-a intrebat direct ( eu stateam singur pe scaunul de la bar si beam o cafea) : Ea:Buna, ma numesc x, pot sa m-asez langa tine?
eu:da, sigur, eu sunt x, ma bucur sa te cunosc
Eabig grine asemean.ok, uite de ce-am venit si scuza-ma de sinceritatea de care dau dovada, insa mi-e frica ca n-o te mai vad niciodata si cred ca m-am indragostit.as vrea sa iesim candva in oras sa ne cunostem.iti las numarul si ma intorc la masa mea(mai era cu 2 prietene), presupun ca-ti vrei intimitatea inapoi
Eu: Ok, wow, ok,@%%! ##@ serios?
Ea: Da happy, stiu, te-am luat prea tare nu-i asa?
Eubig grina, nu%#@! #$, doar ca nu stiu daca e vreo farsa sau esti pe bune.Dar ce mai conteaza, ce-am de pierdut, hai sa facem schimb de numere.
Faza e ca nici nu mi s-a mai intamplat vreodata asa ceva + ca lucrurile astea sunt rare si femeia trebuie sa fie atat de dezinhibata si sigura pe ea incat sa nu-i fie teama de respingere.
Asta s-a intamplat cand aveam 19 ani si ea avea 22.Relatia mea n-a durat mult(3 sapt) pentru ca ma domina si mie nu-mi place asta, dar am invatat o multime de lucruri.
Poti sa faci ce e mai sus, sau poti sa stai pe langa el, sa intri in cercul lui de preiteni, sa-l saluti, sa -l intrebi de vorba, cum e viata intra 11-a, daca e gay, din astea.
1 lucru stiu sigur : Daca baiatul e timid, n-o sa vina niciodata la tine sa faceti cunsotinta sau sa-ti spuna ca vrea sa iesiti in oras, niciodata.Vezi daca e timid sau asa se comporta el cu fetele (le ignora dintr-un motiv anume ). Daca e timid, fa tu primul pas, daca nu, evident nu e interesat.
Sper sa gasesti ceva util aici.

| dalii389 a răspuns:

Câți ani ai?
Nu știu ce să zic, cea mai bună cale să îl faci să te placă ar fi pe Facebook. Dar, încearcă așa. Încearcă la școală să nu te uiți toată ziua la el, sau cel puțin să nu pară că te uiți la el, pentru că dacă mereu îl privești, o să te creadă obsedată și nu o să te bage în seamă. Încearcă să vorbești cu el, din motive banale, nu știu, gen. Spune-i că l.a chemat cineva, sau, găsești tu. Apoi dă.i un like la o poză, (nu exagerat de multe like.uri ), și apoi scrie-i. Dacă nu îți raspunde, scrie-i următoarea zi. Dacă nici atunci, îi spui că îl placi, și îl întrebi dacă el te place. Sper că te-am ajutat

| CristyRafael a răspuns:

Cel mai bine, întreabă un prieten de al lui sau chiar pe el. Nu te bate nimeni!