| KidaaTePijanFrezaaa a întrebat:

Buna TPU :* Imi place de un baiat. O prietena de-a mea, cand a aflat, i-a placut si ei de el sad. Am aflat de la o fata k atunci cand v-om incepe scoala il va intreba daca vrea safie cu ea.laughingNu mi se pare normaaal de obicei baiatu' intreaba fata... Puteti sa-mi spuneti ce sa faac? In afara de al intreba daca vrea sa fie cu mine.Desigur Fundaaa!:*PuPiCeEi!

Răspuns Câştigător
| HolyPotato a răspuns:

Faza cu baiatul intreba fata...ei bine daca te ghidezi in viata dupa asta, crede-ma vei astepta mult si bine...straight face
Mie nu mi se pare normal ca prietena ta il intreaba pe acel baiat daca vrea sa fie cu ea STIIND CE SIMTI TU PENTRU EL. Si partea in care ea s-a "indragostit" atunci cand a aflat ca si tie iti place de respectivul.
Ce sa faci: nu inteleg de ce ar trebui sa respecti tu prietenia voastra daca ea nu a facut-o asa ca lupta pentru acel baiat! E clar ca nu ti-e prietena adevarata, asa ca sa nu-ti para rau daca intr-un final se va supara pe tine, tu ai cu adevarat motive sa fii suparata pe ea.
Incearca sa te imprietenesti cu baiatul chiar daca prietena ta va fi cu el, (bine, nu ma refer sa te dai la elstraight face ). Gaseste lucruri in comun cu el, cere-i numarul de telefon sau id-ul de mess si vorbeste cu el. In ultima instanta intreaba-l care e problema ca intreaba fata baiatul? Poate el e mai timid. Mai bine gandeste-te cadaca il intrebi exista 50% sanse sa zica "da" iar tu vei fii fericita, asta conteaza pana la urma.happy Sper ca te-am ajutat, succeswinking

3 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Aia nu e prietena, de ce se baga daca stie ca tu il placi? Intreaba-l pe el inainte sa inceapa scoala daca vrea sa fie cu tine, si gata.

| olian a răspuns:

Nu te mai baga,lasa sa vezi ce va face prietena ta si daca nu i iasa nimic actionezi tu gasesti niste mijloace de a te apropia de el, te descurci tu, succes

| Anamaria10 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa vorbesti cu prietena ta. Sa o intrebi daca il place cu adevarat pe acel baiat si sa nu te superi pe ea deoarece relatiile cu baietii sunt trecatoare dar prietenia poate sa dureze o viata. Dar asta doar daca iti este o prietena apropiata pentru ca se poate si sa doreasca sa te faca sa te simti prost si atunci trebuie sa actionezi. Sa incepi sa vorbesti cu acel baiat si poate chiar sa ii dai de inteles ca il placi. Eu nu cred ca o persoana care face asa ceva se poate numi "PRIETENA"!