| Cristina5755 a întrebat:

Buna TPU.
Imi place foarte mult de un baiat de la mine din cartier.
Imi transmite niste semnale foarte ciudate pe care sincer nu le inteleg deloc.
1.Acum o luna s-a jucat 3 saptamanii la rand fotbal pe strada din fata in fata cu a mea...
2.Se uita mereu la mine si inca o face foarte insistent.
3. Oarecum ma urmareste..adica mereu se uita inspre strada mea sa vada daca sunt afara.
4.Isi trece mana prin par
5.Sta cu mainile in sold si se uita la mine uneori prea mult timp
6. Misca jaluzelele cand trec cu prietena mea pe sub geamul lui...
7.Se uita dupa mine(ori prietenul lui) pe strada si imi observa prezenta fara sa fac vreun zgomot cand sunt prin preasma.
8.este indiferent.(cred)
9.incearca mereu sa imi atraga atentia
10.si pe facebook mi-a trimis un

Răspuns Câştigător
| L1feDRAIN a răspuns:

Interesante semne..Asculta semnele pe care le da un baiat unei fete pe care o place sunt:1. Se afla mereu prin zona unde se afla si fata respectiva. (In situatia ta: + )2. Se uita des la ea. (In situatia ta: + )3. Ii zimbeste cind se uita la el. (In situatia ta: - )4. Se comporta mai amabil cu ea. (In situatia ta: - )Concluzia mea:1.Ii place de tine, dar e timid si incearca sa iti dea semne cit poate el sa faci tu primul pas.2.Pur si simplu i-ai atras ochii asupra ta, te crede frumoasa, dar nu te simpatizeaza, nu dragoste, un fel de prietenie cu aceleasi gesturi (saruturi) fara sentimente.Deja tu alegi care dintre astea 2 e cel adevarat.

2 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

BunahappyTrimite-i si tu semnale care sa-i arate ca-l placi(daca il placi). Asteapta un timp si daca nu vine la tine, inseamna ca e timid si ca va trebui sa faci tu primul pas. Dar daca chiar te va vrea cu adevarat, atunci va veni el, insa trebuie sa-i dai mici semnale care sa-i arate ca nu-ti este indiferentSucceshappy

| Narccii a răspuns:

Pai eu zic sa vorbesti cu el poate ca el vrea ca tu sa il bagi in seama chiar daca ar trebui el im fine vorbeste cu el si mna o sa fie ok dupa parerea mea deschide tu prima subiectul poate el e mai rusinos incearca sa fi tu mai tupeista Ps Funda!