| SabauAndrei a întrebat:

imi place mult de o fata iar prietenii mei vazand ca nu incerc nimic m.au dat de gol si fata a aflat ca.mi place de ea.Intr-un sfarsit mi.am facut curajul si am chemat.o in oras,totul a mers foarte bine, cea mai lunga pauza in care nu am vorbit niciunul a fost de maxim 5 secunde, a prelungit si ea intalnirea...in fine a fost foarte bine...am invitat.o din nou.Problema este ca ea nu intra niciodata pe mine pe Facebook tot eu trebuie sa ma bag in seama, ea se mai baga in seama la scoala dar atat.Ce ar trebui sa fac.Sa ma bag tot eu in seama? A doua intalnire e weekend.ul asta.Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O fata este mai timida de obicei decat un baiat si nu vrea sa deranjeze sau pur si simplu nu se pricepe sa inceapa o conversatie.
De OBICEI baietii incep discutiile!

3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Daca vorbeste cu tine, va intalniti si va simtiti bine este ideal. Ai putea sa-i spui ca vrei sa comunicati si altfel, nu numai la scoala. Poate vorbiti la telefon.Vezi ce variante alege si ea.

| DeliaDelii a răspuns:

Poate nu e tot timpul atenta daca esti on sau alte chestii, de aia probabil nu-ti scrie si eu sunt asa daca-mi scrie cineva bine de bine daca nu iar bine, incearca sa vorbesti tu cu ea si sa o bagi mai mult in seama.

| gabriel6426 a răspuns:

Cat timp vorbeste cu tine de nu se mai opreste ce iti mai doresti? nu e nimic daa zici tu mereu primul buna. poate e timida sau zice ca sa nu deranjeze