| acerasus09 a întrebat:

Voi avea zilele urmatoare prima intalnire cu un baiat. Am aflat ca ma place [l-am cunoscut pe facebook, dar am relationat cu el prin intermediul unei colege care a fost in clasa cu el]. M-a bagat mai de mult in seama si am observat ca este atras de mine pentru ca nu e normal sa te bage cineva in seama, daca nu cunosti acea persoana. Conversatia e plina de pupici. in fine. Ceva sfaturi? problema e ca el e mai scund ca mine si nu stiu cum ar reactiona daca m-ar vedea asa inalta. Metionez ca aman2 avem 16 ani.

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Tu nu trebuie decat sa te imbraci simpu, elegant, dar nu exagerat. Glumind sau nu, nu uita sa-ti pui sutienul. Nu trebuie sa faci nimic deosebit, nu trebuie sa-l pupi si nici sa te lasi pupata, iar obligatia lui este sa stie ce teme trebuie sa discute cu tine, teme pe care tu le accepti sau nu. Daca el nu este capabil de asa ceva, intalnirea este deja ratata si nu trebuie sa lupti tu pentru a o salva, indiferent de cat de frumusel este el. Baieti frumusei sunt destui, isteti putini.

12 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Fii linistita, el va fi uimit de frumusetea ta, iar pentru pupici, te mai apleci si tu!

| acerasus09 explică (pentru neutrino):

Nu e vorba de aplecat. Ideea e ca poate nu e de acord ca posibila iubita a lui sa fie mai inalta decat el. Poate se simte stanjenit ca merge " cu mama lui " de brat straight face am mai patit asa. Mergeam pe strada cu niste prietene si mi-a zis o baba : Cand ai crescut asa de mare? ai si copii? sad

| acerasus09 explică (pentru acerasus09):

Inca ceva. nu stiu cu ce sa ma imbrac. eu sunt genul mai baietoasa, adica ma imbrac cu un tricou, blugi/pantaloni scurti si o pereche de adidasi in picioare... eventual niste balerini daca e ceva mai special. IDEI? sad

| neutrino a răspuns (pentru acerasus09):

Frumusetea inseamna si maretie, nu piticanie.

| acerasus09 explică (pentru neutrino):

Mi se spune adesea ca e bine ca sunt inalta. Dar, faptul ca sunt diferita de ceilalti ma face sa ma simt aiurea. Ok, continuand asa deviem de la subiect si nu doresc asta! Ceva idei? Ce sa fac cand il vad, cu ce sa ma imbrac, cum sa termin intalnirea? Adica, presupun c-o sa vorbim acolo si o sa ne punem intrebari unul altuia. Dar cum realizez ca intalnirea e pe sfarsite? Ar trebui sa par eu ocupata si sa-i spun ca la nu stiu ce ora am nu stiu ce treaba si ca trebuie sa plec?

| neutrino a răspuns (pentru acerasus09):

Tu trebuie sa pleci atunci cand te plictisesti. Pentru a se evita acest lucru, el trebuie sa fie capabil sa nu se iveasca aceasta posibilitate. Nu uita insa un lucru elementar: intotdeauna baiatul trebuie sa curteze fata.

| acerasus09 explică (pentru neutrino):

Mda, asa e. Dar nu mi-ai raspuns la toate intrebarile...
Cu ce sa ma imbrac?
Cand il vad, ce sa fac?
Ceva teme pe care le pot aborda cu el, daca stii?

| acerasus09 explică (pentru neutrino):

Totusi, daca vrea sa ma pupe de ce nu l-as lasa? Daca il refuz isi pierde increderea in sine si poate nu o sa mai existe o a doua intalnire, sau chiar o relatie.

| neutrino a răspuns (pentru acerasus09):

Daca eu ma intalnesc cu tine, deja ma lasi sa te pup? Peste o ora imi dai voie sa te si pipai?

| acerasus09 explică (pentru neutrino):

Eh, nu chiar. La sfarsit de intalnire sa ma pupe pe obraz happy nu? prietenele mele asa au fost "recompensate" laughing

| neutrino a răspuns (pentru acerasus09):

Ok, dar atunci nu ar fi mai bine sa te chem direct acasa, sa nu mai pierdem aiurea timpul? Ce rost mai au intalnirile?

| acerasus09 explică (pentru neutrino):

Hmm, ai dreptate. Deci il pot refuza daca se-apropie. pe motivul ca e prea devreme.

| neutrino a răspuns (pentru acerasus09):

Tu nu trebuie decat sa te imbraci simpu, elegant, dar nu exagerat. Glumind sau nu, nu uita sa-ti pui sutienul. Nu trebuie sa faci nimic deosebit, nu trebuie sa-l pupi si nici sa te lasi pupata, iar obligatia lui este sa stie ce teme trebuie sa discute cu tine, teme pe care tu le accepti sau nu. Daca el nu este capabil de asa ceva, intalnirea este deja ratata si nu trebuie sa lupti tu pentru a o salva, indiferent de cat de frumusel este el. Baieti frumusei sunt destui, isteti putini.