| purpleeyes_1427 a întrebat:

Imi putei spune cum sa racesc? Trebuie sa ma duc la munte cu parintii mei si cu inca o familie care are un copil pe care nu il suport si as vrea sa fiu racita si sa raman acasa ma putei ajua?

Va rog sa nu imi spuneti dar de ce nu vrei sa mergi.
Este un copil insuportabil.

Răspuns Câştigător
| Shawty a răspuns:

Baga-te cu capul sub dus (apa rece).
Dormi cu geamul deschis si in tricou si pantaloni scurti sau mai bine iti acoperi spatele sa nu racesti la coloana.
Bea apa rece.Stai mult afara (nu prea gros imbracata). Joca-te cu zapada, daca ai. Succes sa scapi de coplilul enervant.

| Tony_Ghervan_1971 a răspuns (pentru Shawty):

Ai laut asta din desenele gemenii cramps?

16 răspunsuri:
| paupaulapaulina a răspuns:

Pune-ti un pahar cu apa sau lapte la frigider si beal tot odata fara oprire happy Asa o sa faci rosu in gat si vei face febra happy
Sau ai putea sa pui apa rece intr-un lighean si sa stai cu picioarele in el. Asa o sa stranuti si o sa-ti curga nasul happy

In orice caz daca vrei sa fie mult mai grav le poti face pe amandoua happy

Fundita big grin

| M3HappyKid a răspuns:

Pai: du`te afara dezbracata:adica in slipi si si maioulaughing
mananca inghetatalaughing fa-ti dus cu apa rece si vei fi cu sigurantalaughing

dar e o intrebare prosteasca altii ar da orice sa nu fie bolanvi ar face cel mai prostesc lucru ca sa nu ie asa

dar ma rog mai sunt si oameni damblaugi la cap ca tinelaughing sa vrei sa fi bolnaga oricat de insuportabil ar fi copilullaughing

| Deny93 a răspuns:

Wow. vrei sa fii bolnava.in fne...pai nu te imbraca bine qand iesi afara, nu stiu dar poti ajunge la spital mai bine te duci tu la munte si nu baga in seama pe copilul ala.bafta sh :*:*

| Valy1106 a răspuns:

Nu am inteles nimic oricum poate te poate ajuta altcineva daca intelege si el

| Elly213 a răspuns:

Sincer o sa lasi un mucos sa iti strice vacanta?

Eo in locu tau m-as inarma cu multi nervi, cu niste replici bune si m-as duce acolo.

Dar adica vrei sa racesti du-te afara cu putine haine, stai cu capul pe geam pe motivv ca "reflectezi", stai mult la calculator sa te doara capu, apa rece din frigider.

Totusi gandeste-te ac tu esti sanatoasa si ai putea sa te bucuri in timp ce prin cine stie ce casa se afla un copil racit, cu adevarat bolnav.

Succes!

Minnie me

| AnnY98 a răspuns:

Pai bea apa rece, sa nu stai bine imbracata, fa sport sa fi transpirata si iesi afara, etc fundita?big grin

| sadlifetobe3 a răspuns:

Pai mai putine haine pe tine si uda-te, stai uda vreo ora si ai reusit garantat astept fundaaaaaaaa

| PoisonKiss a răspuns:

Sunt mai multe metode :
1) Iesi dezbracat/a afara (tricou)
2) Fa dus cu apa rece
3) Mananca ceva rece din frigider sau congelator (inghetata)
4) Incearca sa transpiri si iesi in geam

una din astea va da rezultate

| iPhone_3149 a răspuns:

Pai uite... fai un dus s iesi afara in tricou si pantaloni scurti...si dormi cu geamu deschis si a 2-a zii diminteata te trezeste super(bolnava)l-a mine a mers:dtongue

| zuzuliina a răspuns:

Tu nu trebuie sa fii racita cu adevarat.
Dimineata, prefa-te ca te doare capul, uita-te la parintii tai obosita etc.
Cand mergi la doctor prefa-te si acolo, iar daca iti va da medicamente sa iei nu iti fa griji ca nu vei pati nimic de la ele.Sau daca vei ramane singura acasa nu le ei si le arunci.Eu chiar stiu ce e de facut pentru ca de cele mai multe ori ma prefac bolnava.De foarte putine ori am fost bolnava cu adevarat si nu am mers la scoala. Funda?

| 1anisoara a răspuns:

Pai poti sa iesi din casa afara in tricou.kiss

| edyftw a răspuns:

Baga-ti gheata in gura si la subrat si poate ai o sansa

| Armbruster_Alexandra_1996 a răspuns:

Pentru a face febra, poti sa iei o bucatica de creta si sa o mesteci, sa stii ca nu are gust!

| Rossa_Rossi_1998 a răspuns:

Frate am auzit ca daca mananci creta poti racii grav de tot rau rau si o amesteci cu apa rece aproape gheata