| PaPuK a întrebat:

Puteti sa imi spuneti cat timp trebuie sa ma antrenez pe zi? (culturism incepator). Si mai putei sa imi spuneti daca este bine sa mergi la sala slab sau gras?

Răspuns Câştigător
| MarianAdrr a răspuns:

Daca esti incepator 3 ori pe satpamana e suficient... daca esti gras ar trebuie sa bagi definire astfel o sa ramana numai muschii pe tine. daca esti slab e mai dificil trebuie sa pui masa pe tine si apoi sa te definesti..asigura-te ca ai o masa potrivita si minim 8 ore de somn

| NDC12 a răspuns (pentru MarianAdrr):

Definirea se face in bucatarie, nu la sala, trebuie doar sa nu mai manance grasimi.

| RAY a răspuns (pentru NDC12):

Grasimea este folosita ca eneergie de catre organism, deci este esentiala, grasimea sanatoasa desigur, eu as recomanda proteine multe si putini carbohidrati

| NDC12 a răspuns (pentru RAY):

Te-as ruga frumos sa nu mai imi dai mie " reply ", nu eu am pus intrebarea asta, si probabil stiu mai bine decat tine.

Daca esti gras si faci definire nu trebuie sa mai mananci carbo, eventual dextroza+proteina, atat.

Mancaruri cu grasime cat de putine.

| JohnnyBi a răspuns (pentru MarianAdrr):

Daca este gras si defineste = CE DEFINESTE? GRASIMEA? daca esti gras inseamna ca ai muschi? de cand? pana cand?
esti gras => SLABESTI
esti masiv muscular => DEFINESTI.
foloseste termenii corect

5 răspunsuri:
| NDC12 a răspuns:

O ora /zi, 3-4 zile pe saptamana.