| morena17 a întrebat:

imi puteti spune notiuni introductive de informatica... Gen definitii, ma voi transfera de la economica la mate-info si am nevoie pentru diferente, dau funda happy

1 răspuns:
| VladimirCelGroaznic a răspuns:

Mai intai de toate tb sa inveti sa gandesti algoritmic. Poti incepe cu variabilele + structura liniara iar apoi cu cea alternativa ( if/else ).Nu stiu ce definitii sa iti dau cat timp mintea ta nu este antrenata sa gandeasca in "termeni de informatica".Tb. sa incepi cu bazele iar acest material sper sa te ajute : " http://www.codebox.ro/forum/Thread-c-clasa-ix-partea-i " ( presupun ca o sa lucrati in C++ ).Mai poti cauta si tu pe internet tutoriale sau diverse.