| MariaIoana15 a întrebat:

Îmi spune și mie cineva cum sta treaba cu scoala de șoferi? Stiu in mare parte însă nu înțeleg o chestie. De ce te programează la oraș peste vreo 3 luni de când ai luat sala? E foarte mult. Ma lămurește și pe mine cineva dacă se poate programa mai repede de 3 luni? Fac 18 in Septembrie și vreau deja sa stiu unele lucruri. Vreau sa ma apuc de scoala prin Iunie-Iulie, sa dau examenul teoretic in Septembrie după ce fac 18 ani și după sa ma programez la oraș. Ma lămurește și pe mine cineva?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din cauza ca sunt putini examinatori, mult cursanti si sunt foarte aglomerati, iar programarea se face cand au ei liber pentru tine si scoala ta!
Totusi, nu vad de ce atata graba, ca ai timp dupa 18 ani sa-ti iei permis de conducere oricand... nefiind vital.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Multi care vor sa dea examenul, putini examinatori... simplu

| anamariarot a răspuns:

Acum ceva timp, când dacă picai la oraș, dădeai sala din nou, nu era așa aglomerat. Având în vedere că situația s-a schimbat, cei care pică proba practică se vor duce la reprogramare, nu să dea sala din nou, deci de asta ajung programările așa târziu. Din păcate, n-ai ce să faci.