| dienutzza456 a întrebat:

In primul rand am 13 ani si am avut prima menstruatie pe data de 29 iunie care m-a tinut 11 zile. In iunie nu am avut deloc. Dar pe 3 august adica sambata am gasit pe chilotei o pata dar maronie nici de cum rosie. Pe absorbant ested putin de culoare rosie uneori maro. In cazul meu nu cred sa aceasta culoare de maro a fost influentata de chimicalele absorbantelor. Deci pe absorbant am putin de tot iar in scaunul de wc nu am facut pana acum nici macar cu un singur fir de sange iar cand ma sterg uneori nu este nimic deseori o culoare maro foarte deschis de tot. Dar astazi am avut cand m-am sters o pata mare maro maro dar nu cred ca era cheag de sange. Asa am de azi de la pranz culoarea asta cand ma sterg nici vorba des sange decat deseori. Ma gandesc sa nu fie vreo infectie sau ceva de asta am apelat la voi fetetelor. Sa fie o delegrare hormonala? Sa nu radeti. Dau funda si astept raspunsurile voastre. Dau funda. Va pup!

4 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Cred ca e doar din cauza faptului ca e la inceput si organismul tau abia de acum invata ce are de facut in aceasta perioada. Totusi, pentru siguranta ai putea sa vorbesti cu mama ta sa iti faca programare la un ginecolog, dar cred ca e putin cam devreme. Pana atunci, noteaza-ti totul intr-un carnetel ca sa stii ce sa ii spui daca te intreaba. In aproximativ 2 ani, ar trebui sa devina regulat cantitativ si calitativ.

| 00SweetTweety00 a răspuns:

Hey love struck
Nu e vorba de nici o infectie love struck Stai linistita oh go on love struck Este ceva normaltinand cont ca esti la inceput ..in primii ani ciclul este neregulat si din cand in cand avem scurgeri ☻ Mie mi-a venit in ianuarie o singura data ..si de atunci nu mai mi-a venit de loc ..in schimb am scurgeri zilnic love struck
Stai linistita love struck te pup ☻ ♥ ♥

| AkaneHanda a răspuns:

Iti sugerez sa te duci la un medic. Asa poti afla concret ce ai.

| Basnou_Madalina_Florina_1992 a răspuns:

Draga nu e vorba de nici o infectie sangele se difera de la o mestruatie la alta! asa ca nu ai de ce sa iti faci griji! te asigur!