| irina300 a întrebat:

In primul rând vreau sa spun ca sunt extrem de dezamagita. Pe data de 20 Iunie 2016, am renunțat definitiv la sucuri si dulciuri, repet definitiv. Am 17 ani si înainte sa ma las de dulciuri aveam in jur de 52, 5 iar 53, 4kg cateodata chiar si 53 iar înălțimea mea este de 1, 67 m. GREUTATEA mea de astăzi fiind 51, 0 si sunt profund de frustrata si dezamagita fiindcă nu reușesc sa mai dau jos având in vedere efortul de a ma lasa de dulciuri. Sport fac, nu in fiecare zi dar fac. Oare de ce nu dau niște kilograme mai bune jos? Nu mânanc aproape deloc Fast-food. Cred ca anul asta am mâncat doar de 2 ori. Va mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| BeliveinJesus a răspuns:

Draga Irina,

De ce te chinui si iti chinui si sanatatea ca sa slabesti?

Nu trebuie sa te schimbi pentru nimeni, ci doar trebuie sa te simti bine in pielea ta.

Din cate spui este posibil ca in mintea ta sa fie o fixatie de anorexie (adica oricat de slaba ai fi sa te vezi tot grasa).

Intreaba-te urmatorul lucru. Tu acum te simti bine in pielea ta? Ai ameteli sau stari pe care nu le aveai cand aveai cu 2-3 kilograme mai mult?

Sti care este greutatea ta ideala la inaltimea care o ai?

Cu zece kilograme mai putin decat inaltimea, adica la 1.67 ar trebui sa ai 57 de kilograme.

De ce iti complici viata si risti sa apara tot felul de efecte negative asupra sanatatii tale cand esti frumoasa si perfecta asa cum te-a creat Dumnezeu?

Mai gandeste-te, lasa baietii in pace, daca vrei sa slabesti pentru iubitul tau sau ca sa iesi in evidenta nu are rost. O sa iti dai seama de asta mai tarziu...

Fiecare organism este diferit si este posibil ca al tau sa nu reactioneze frumos la ce tratament il supui.

Iisus te Iubeste

| irina300 explică (pentru BeliveinJesus):

Mulțumesc foarte mult pentru raspuns... Dar nu sunt mulțumită de cum arat, nu datorită prietenilor mei/iubit nu este cazul. Am celulita si vergeturi si încerc sa scap de ele. Si prin sport si prin alimentație. Totodata când am renunțat la dulciuri am decis lucrul acesta fiindcă am citit ca o sa mai dispară si din acnee. O seara buna va doresc!

2 răspunsuri:
| LoveMeBabyasdfg a răspuns:

Esti foarte bine asa cum esti, stai linistită. Mentine-te asa si o sa fii ok.