| Alexa1234a a întrebat:

Dau fundă.

Dau fundă celui mai explicit răspuns.

Am 15 ani 54 de kilograme și 1.54 m

Am cu 10 kg în plus.
(GREUTATEA=ÎNĂLȚIMEA-10)

M-am săturat ca prietenii mei să-mi spună mereu ( te mai îngrași mult?,ce picioare ai!)
Iar părintii și fratele meu au început să-mo reproșeze faptul că sunt grasă.

De patru zile nu mănânc dulciuri, pâine și fast food.

-nimic după ora 18

Azi am fost la bunicii și bunica m-a obligat să mănânc o felie de tort (250g).
Nu am putut să refuz pentru că se supăra.

După ce am mâncat am alergat, am făcut 30 de abdomene și am sărit coarda.

Se mai depune tortul?

În timpul săptămânii alerg puțin și fac dimineata abdomene.

Iar în weekend o să fac și 2 ore sport pentru că am mult TIMP liber.

O să reușesc să slăbesc 10 kg într-o lună (sau măcar 7kg) dacă nu mă mai abat de la regulile de mai sus?

Vreau să mă ajutati cu sfaturi sau cu ponturi.

Voi ați reușit să slăbiți?
Vreau să-mi spuneți și mie cum ați reușit.
(Ce ați mâncat(cât,cum?),câte kg ați dat jos,ce sport făceați?, în cât timp)

Pa.
Fundă

Răspuns Câştigător
| username1234521 a răspuns:

Draga mea nu trebuie sa te comporti atat de drastic cu tine, mai intai sa te gandesti ca ai 15 ani deci este si normal,corpul tau se dezvolta cel mai mult in perioada asta, o sa te inalti si or sa apara si,, formele'', dupa persoanele care spun ca tu esti grasuta serios acum, sunt ei oare perfectiunea intuchipata? Eu la 15-16 ani aveam 1, 64 si 60 si ceva de kg, nu am facut sport in ori ceva extraordinar, acum am 18, 1:70 si 65 de kg, dar vara slabesc la 60, corpul de schimba singur. Exercitiul tau este bun nu zic ca nu si sunt sigura sa ii face,,efectul'' cel mai bine, dar sa nu uit ca tu inca te dezvolti si sa nu te epuizezi ca sa patesti ceva rau, o alta parere zic sa vorbesti si cu mama ta, este singura persoana care iti care poti avea increderec ca te ajuta in toate momentele cat despre fratele tau poate zice sa te necajeasaca (sa fim serios ca toata lumea care are frate ori sora macar o singura data il necajeste cu ceva)
Sper ca te.a ajutat cu ceva, ai grija de tine > happy

1 răspuns:
| 393Dan a răspuns:

Pari foarte determinata sa slabesti. Sincer, daca o tii tot asa, sigur ca ai sa slabesti. 7 kg intr-o luna nu cred ca ai sa le dai jos, pentru ca abia ai inceput si primele 2 luni abia intri in ritm, la moment tu doar te obosesti, cu vreun kg, doua pentru prima luna. Insa daca tot vei tine dieta, si prin dieta nu am invedere doar fructe si legume, ceea ce tu ai spus, doar te abtii de la paine, dulciuri si grasimi. Si cred ca-n vreo 5 luni, nu doar vei ajunge la greutatea dorita, dar si vei avea si ceva relief vizibil.
Succes! nu te abate de la regim si vei reusi.