| Xeanle77 a întrebat:

Am si eu o problema legate cu absentele la scoala.Este adevarata faza cu daca ai sub 8 la purtare nu mai primesti alocatie? Daca da, e pe fiecare semestru? Adica sa ai peste 8 pe ambele semestre sau sa ai 8 media generala?
Intreb asta fiindca am lipsit foarte mult in semestrul asta, am in jur de 20-30 de absente, insa pe primul am 10 la purtare.Va rog mult sa ma ajutati cei care au trecut prin lucrul asta sau aveti cunostinte despre lucrul asta.

1 răspuns:
| teo530 a răspuns:

Depinde de diriginte și de profesorii de la care ai lipsit, cât de afurisiți sunt. Ia-ți o scutire medicală și gata. Nu cred că îți va tăia alocația pentru 20 de absențe. Dar deja ai rezolvat asta (acum am văzut data postării).