| hanyaless a întrebat:

TPU!
In ultima vreme mi-e foarte greu sa imi fac prieteni, nu prea ies si cunosc foarte putine persoane.
As vrea sa stiu cum pot sa imi fac prieteni online, daca este vreun site pentru asa ceva unde pot sa ma imprietenesc cu cineva de varsta mea. (eu nu mai am facebook)
Sunt fata si am 14 ani.

4 răspunsuri:
| madalinamadu a răspuns:

Părerea mea este că ar trebui să îţi faci prieteni în lumea reală pentru că ăia din lumea virtuală nu îţi pot fi alături mereu.

| MeRiLoXx a răspuns:

Buna. Parerea mea e ca totusi la 14 ani, nu e sfarsitul lumii.Nu cred ca e ok sa cauti prieteni pe internet, plus ca poate fi si foarte periculos. Poti sa dai de psihopati care sa se dea drept baieti/fete de varsta ta.Incearca totusi sa te imprietenesti cu cineva in lumea reala.

| MariaMimi06 a răspuns:

Cea mai buna metoda e sa fi tu insuti si cine te place, te place asa cum esti..nu iti gasesti prieteni adevarati pe net! incearca sa te integrezi si sa fi sociabila happy seara frumoasa.

| NonameNo123 a răspuns:

Poti intra in grupuri pe facebook. happy