| 12789 a întrebat:

In vacanta de iarna am vorbit cu un tip (20 de ani, iar eu am18), mi-a dat de inteles ca vrea sa avem o relatie, era atent si vorbea foarte frumos. Cand a inceput facultatea el si-a facut o alta iubita care este curva. Noi in perioada asta nu am mai vorbit, pana acum cateva zile cand mi-a dat semne de viata si am inceput sa vorbim iar. El se confeseaza la mine, si imi spune si ma linisteste ca el nu o iubeste pe tipa asta si ca intre ei nu e vor a de dragoste, ma linisteste ca el nu o iubeste si nu inteleg de ce face asta. Si de ce ma mai cauta, se uita dupa mine cand ma vede, ma priveste fix in ochi. E foarte ciudat si nu stiu cum sa reactionez pentru ca eu tin la el si ii dau sfaturi, il ascult cand are o problema, desi el e cu alta fata despre care chiar el.mi-a spus ca este curva si panarama, ca sta cu ea ca asa vrea el, ca e frumoasa. Si nu stiu ce sa fac sau cum sa o iau. As crede acum ca ii pare rau ca m-a pierdut si ca nu a reusit sa isi faca atunci o relatie cu mine sau ca are nevoie de cineva cu care sa vorbeasca si ca are incredere in mine, dar in acest fel as crede ca ma foloseste. Am nevoie de ajutor.

Răspuns Câştigător
| dyna_1486 a răspuns:

Nu e nimic ciudat aici,daca te-ar placea pe tine, ar fi cu tine si nu cu fata de care zice ca ar fi curva, apropo. cam urat ca o face curva atata timp cat e cu ea, nu crezi?
Pare cam ipocrit, adica gandeste-te:de ce ar avea nevoie de ea daca pe tine te-ar vrea de fapt? Nu mai fi naiva.

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ii face placere sa vorbeasca cu tine dar are relatie cu alta, daca ii pare rau ca te-a pierdut atunci de ce nu face nimic sa te recupereze? eu cred ca nici el nu stie ce vrea

| nkd a răspuns:

El te vede ca pe o prietena, pe cand tu poate te astepti la mai mult. Poate de asta sta cu aceea fata, si tu esti pe locul 2. Vorbeste cu el, explica-i situatia. Mai mult o sa-ti para rau daca simti ca nu i-ai spus ce simti, decat daca ai fi facut-o.

| negAt1we a răspuns:

Interisnat revin mai tirziu.