| Thecurious a întrebat:

Buna supravietuitorilor, credeti ca ar trebui introdusa educatia sexuala in scoli?
Va intreb, pentru ca Romania are foarte multe mame minore. Presa "spune" ca e ingrijorator.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar trebuie, dat biserica se opune violent

| Freya1 a răspuns:

Ar trebui ca prostituatele, acolistele si scursurile sa nu mai faca copii in primul rand ca sa nu aiba asta in gena sau o educație proasta.Pe urma părinții sa aiba mai bine grija de copii, sa poata vorbi orce cu ei, sa ii inteleaga si dupa sa aiba si la scoala ore de educație sexuală.

| Celcestietot a răspuns:

Da, supravietuitorule!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

| Andrei200202 a răspuns:

Da, doamna de biologie mai facea cu noi niste ore de educație sexuală când eram in gimnaziu. Nu ca era in programă dar e o persoană de nota 10.