| claudiu97 a întrebat:

Intr'o luna am si eu banchetul de sfarsit de clasa a 8-a. M'am inteles cu o colega sa ne asortam la banchet. Ea deja are o rochie portocalie. Eu m-am gandit sa imi iau o camasa portocalie si pantaloni de culoarea untului (am mai avut cand eram mai mic si mi'au placut foarte mult). Nu stiu sigur daca s'ar potrivi aceasta combinatie. Ce ziceti se potriveste? Precizez ca nu vreau pantaloni de stofa (pentru costum); mi se par demodati... si nici nu'mi sta bine in ei. Vot+Funda! Multumesc!

4 răspunsuri:
| Tmcn a răspuns:

Nu merge cămaşa portocalie cu pantaloni de culoarea untului, imaginează-ţi cum ar arăta. Negri sau jeans, daca vrei. Depinde şi de portocaliu, eu nu suport să văd un bărbat/băiat cu o culoare stridentă, bătătoare la ochi. Ia un portocaliu mai stins. Dacă vrei neapărat să te asortezi, ia una cu dungi portocalii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Camasa portocalie merge cel mai bine cu un costum negru.

| Flaphya a răspuns:

Buna, ma gandesc sa te ajut! Cel mai bine o camasa portocalie s-ar asorta cu un costum negru ( nu este nevoie de unul din stofa), dar daca vrei sa fi original se accepta si cel crem. In primul rand ar trebui sa vezi ce nuante de portocaliu are acea rochie, apoi te poti decide, cu siguranta. In caz ca vei alege costumul crem, care iti va sta bine cu siguranta, ar trebui ca, cravata sa aiba aceeasi culoare cu costumul si ai grija la pantofi, trebuie sa fie cu stil! Sa nu iti iei pantofi de culoare neagra daca nu ai cu ce sa ii asortezi! Ai putea sa adaugi si o palarie care desigur sa se asorteze si ea. Vei fi cel mai cool! Sper ca te-am ajutat, da-mi funda daca vrei. big grin

| Mellanise a răspuns:

In primul rand culoarea untului e din aceeasi paleta a culorii portocaliu deci din start e gresit.Mai bine o porti cu niste jeansi.Chiar daca ti-ar place pantalonii din stofa nu ar merge happy.
Distractie placuta la banchet :*