| Alina_Alii_1999 a întrebat:

Intrebare adresata celor ce au terminat o facultate la FR, ID. Pe diploma de licenta scria acest lucru? Imi poate spune cineva daca angajatorul va sti daca ai terminat la zi sau nu? Ma intereseaza ce scrie pe diploma de licenta. daca afecteaza cumva.Multumesc! Doar pentru cei care au trecut prin asa ceva.

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Scrie pe diploma, scrie chiar și pe panglica de absolvire.
Nu văd cum ar afecta, dacă asta a fost alegerea ta îți asumi ca vor fi angajatori care sa prefere pe cineva de la zi, asta dacă trebuie departajare între candidați.

| Alina_Alii_1999 explică (pentru Bondarel99):

Nu..doream sa fac o facultate la FR..inca una. Dar..pentru Drept stiu ca se da examen la Barou.Ar mai conta FR; Zi, Id? Stii cumva?

| Bondarel99 a răspuns (pentru Alina_Alii_1999):

Examenul ala nu este condiționat de ce facultate ai făcut și unde. Demonstrezi ca știi lucrurile alea nu ca ai o diploma.
Știu sigur ca au fost și de la Spiru care au intrat in Barou, Spiru fiind considerată cea mai slaba forma de învățământ de către angajatori.
Acum nu știu sa îți spun sigur dacă toți care intra in Barou intra pe baza examenului, or mai fi și cu pile.