| fumsipraf a întrebat:

Intrebarea asta este strict pentru fete. fetelor voi cu ce va epilati "jos"? Eu m-am facut cu lama si m-am iritat foarte rau cu ce sa imi dau ca sa imi treaca? Cu ce sa ma epilez pe viitor?

3 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Mna eu sunt barbat, dar ma fac cu crema depilatoare, cu lama cand ma faceam, vai ce iritati si ce brobonite faceam, ma tinea o mancarime de vreo saptamana si ceva, se cam uita una ca tampita cum ma scarpinam la o.O nebuna lume laughing)

| Kazumi a răspuns:

Mah eu deja ma fac cu ceara fiindca nu suport pilozitatea dar tie iti recomand pentru ca sa iti treaca iritatia crema de galbenele.Iti spun tocmai din experienta ca ar fi bine sa te epilezi cu ceara pe linia bikinilor fiindca acolo nu doare tare iar in rest foloseste crema depilatoare si va fi ok.Multa bafta!

| RoyalGamerbyAndrei a răspuns:

Buna!
Eu de obicei cand ma epilez acolo folosesc crema depilatoare, deoarece nu e dureroasa si nu prea provoaca rani precum aparatul de epilat, ceara sau lama.Ca sa-ti treaca iritatia du-te la o farmacista si cerei parerea.Ea te poate ajuta.
Succes!

PS-Nu te speria, nu sunt baiat! laughing E contul fratelui meu.Ma numesc Lidia. :*