| LalLyBoOmD a întrebat:

Dragi utilizatori, cine ma ajuta primeste 10 fundite, deci fiti cu ochii aici : O prietena a inceput sa se poarte si sa vorbeasca foarte urat cu mine si nu stiu de ce! Noi am placut acelasi baiat, iar eu i-am spus lui ca ea il place si el ei si ea s-a suparat pe mine ca i-am spus secretul. Nu a fost intentionat, dar ea nu ma crede. Ea acum spune ca nu il mai place, totusi am aflat ca vorbeste despre el cu o alta prietena si ca are secrete cu ea fata de mine, noi doua totusi fiind cele mai bune prietene. Deci ce se intampla? Pentru mai multe informatii lasati-mi ID-ul vostru si va povestesc acolo, eu oricum cred ca ea inca il mai place pe acel baiat si este suparata pe mine deoarece noi suntem mai apropiati. Totul cred ca este legat de gelozie, dar nu stiu ce sa mai cred. 10 fundite, cum am promis.

7 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Iubirea este ca o bomba, daca stii sa o manevrezi, te ajuta, daca nu, te raneste si pe tine.
Presupun din spusele tale ca prietena ta este geloasa, pe faptul ca tu si baiatul acela sunteti mai apropiati, si poate se gandeste ca voi sunteti impreuna si faceti misto de ea.
Sau poate s-a suparat pe tine ca i-ai spus baiatului ca il place, si acum crede ca nu mai poate avea incredere in tine, ca esti o "tradatoare"...
Ar trebuii sa incerci sa-i spui, si daca nu vrea, tot sa-i spui, ca sa ai in creier ca i-ai spus, si poate daca o faci, te iartawinking

| foxsilver a răspuns:

Cred ca in primul rand este vorba gelozie, caci este clar ca sunteti intr-o competitie, chiar daca nu recunoaste acest lucru.In al doilea rand, faptul ca tu i-ai divulgat secretul, s-a simtit tradata si din simpla competitoare, e posibil sa te considere acum chiar dusmana ei nr.1.In felul asta se explica si faptul ca iti vorbeste urat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai fata, intreaba-ti parintii ce inseamna lucru amestecat? este o zicatoare care zice ca lucru amestecat pute a..., de ce nu va ganditi si voi ca unele secrete nu se spun nimanui? daca era sa te mariti o bagai si pe prietena cu voi in pat?

| Alexutsza a răspuns:

Păi normal că e supărată pe tine. Dragostea e ca un drog, nu e bine nici cu ea, nici fără. În primul rând tu nu trebuia să îi spui acelui băiat secretul ei din moment ce eraţi şi cele mai bune prietene. Ea când ţi-a dezvăăluit secretul avea mare încredere în tine dar şi-a pierdut-o când tu l-ai divulgat. Era vorba de ea, iar dacă vroia să îi spună ce simte pentru el, îi spunea. Normal că acum vorbeşte urât cu tine pentru că este supărată, şi cred că aşteaptă nişte scuze adevărate. Nu pe mess sau ceva, trebuie să îi areţi că îţi pasă de ea.
Sper că te-am ajutathappy

Ps. Nu cred că poţi da mai mult de o fundă. laughing Deci nu cred că ai cum să dai 10 fundiţe.

| LalLyBoOmD explică (pentru Alexutsza):

Stiu ca nu pot sa 10 funde, dar adaugam mai multe intrebari si il puneam pe cel care merita premiul sa raspunda si primea fundele! Si stiu ca nu a fost bine ce am facut, dar chiar nu am vrut, nici nu mai stiu cum am facut-o, dar nu a fost intentionat! Si eu i-am spus de 1000000 ca-mi pare rau si tot asa este! Si vorbea urat si era rea cu mine inainte ca sa-i spun secretul pe care i l-a spus si altei fete ce a spus tuturor, iar pe ea nu o invinuieste, poate nici nu stie ca a spus tuturor asta straight face.

| IsabellaDenise a răspuns:

Da, sigur inca il place. :]
Problema este ca ea s-a suparat pe tine pentru ca era mai indicat sa-i spuna ea ceea ce simte pentru el.
Iar acum are un fel de dispret fata de tine.
El probabil s-a suparat pentru ca tu nu aveai nici-o legatura, deci trebuia sa-i lasi pe ei sa discute.
Incearca sa-ti ceri scuze amandurora, si sa le spui ca iti pare rau.
Daca sunt niste persoane deschise, sigur vor intelege. :]
Si te vor ierta pentru mica si banala greseala.;;]
Funda? :*

| LalLyBoOmD explică (pentru IsabellaDenise):

Nu ai inteles bine - amandoua il placem! + ea mereu ma minte si imi divulga secrete, etc, etc, si asta a fost prima data cand am gresit, si accidental i-am spus baiatului ca ea il place. Baiatul nu o place pe ea, nu au nici o treaba unul cu altul, dar eu si cu el vorbim zilnic pe mess si la scoala. Si nu suntem impreuna! Iar cealalta problema este ca nu inteleg de ce sta numai cu cealalta prietena a ei, care imi este si mie prietena, si ma barfesc pe la spate, ma mint si de fapt, si fata aceea il place. Cred ca orice fata care il cunoaste este atrasa de el. HELP!