| BBAlyss a întrebat:

Buna TPU
"Ion si padurea spanzuratilor" este un roman sau de fapt "Ion" si "Padurea spanzuratilor" sunt 2 romane diferite? Trebuie sa citesc asta pentru scoala si as vrea sa ma duc la biblioteca insa nu stiu ce ar trebui sa cer:2 romane sau unul singur

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| yumary a răspuns:

De "Ion" nu am auzit dar de "Padurea spanzuratilor" da, si stiu exact ca sunt 2 romane diferite happy Intreaba la biblioteca sigur ti se va da un sfat si numele romanelor exact happy
Bafta

10 răspunsuri:
| AndiNyctophilia a răspuns:

Văleu și văleleu în ce generație de copchii cârnați m-am născut,´ai de pana mea. Sunt două romane diferite bre. Nu meriți să știi să citești.

| BBAlyss explică (pentru AndiNyctophilia):

Puteai raspunde si fara sa jignesti dar este evident ca nu a avut cine sa te invete.Pur si simplu am pus o intrebare al carei raspuns nu il stiam.Am dat in cap la cineva? Omul mai si greseste.Nu stiam ca vorbesc cu perfectiunea in persoana.

| AndiNyctophilia a răspuns (pentru BBAlyss):

Unele persoane merită să fie jignite.

| BBAlyss explică (pentru AndiNyctophilia):

Eu nu sunt una dintre acele persoane.Nu stii nimic despre mine asa ca nu ai dreptul sa ma jignesti.

| AndiNyctophilia a răspuns (pentru BBAlyss):

Știu că trebuia să știi înainte că sunt cărți diferite, iar ăsta e un motiv destul de bun.

| BBAlyss explică (pentru AndiNyctophilia):

Tu crezi ca stii multe, dar nu e asa.Fa-mi o favoare si nu ma mai deranja cu parerile tale.La urma urmei, eu am pus intrebarea asta pentru persoane care au binevoit sa imi raspunda frumos, nu pentru tine care ai raspuns jignind.

| AndiNyctophilia a răspuns (pentru BBAlyss):

Atunci puteai să menționezi asta în întrebare.

| BBAlyss explică (pentru AndiNyctophilia):

Ce ar fi trebuit sa spun? Sa se raspunda cu bun simt la intrebare? Scuza-ma dar asta nu tine de mine, ci de comportamentul fiecaruia si de cei 7 ani de acasa pe care din pacate, in ziua de azi nu mai ii are toata lumea.

| AndiNyctophilia a răspuns (pentru BBAlyss):

Scuză-mă și tu, dar ai meritat-o. Puteai măcar să-ți întrebi profesoara sau să cauți pe Google înainte să te faci de râs pe un site pe care știi că intră oricine.

| alexutu30 a răspuns:

Sunt doua romane complet diferitehappy. Romanul,, Ion,, si romanul,, Padurea spanzuratilor,,, dar ambele sunt scrise de Liviu rebreanu.