| EduardPaul94 a întrebat:

Buna TPU.is super nervos x(. m-am certat cu ai mei. dar nu stiu dc s-au luat asa naspa. faza e ca ei imi reproseaza. dar de data asta aman2 odatastraight face. ca nu fac nimic toata ziua si k cica stau la calculator dupa ce vin de la scoala...bine mai. am zis eu.recunosc.atunci ma duc in oras sa ma plimb...nu-i bun.copii in timpul saptamanii invatastraight facestraight face. apii nici asa nici asa.si zic. apii eu ma rezum la ce am in casa. adica la calculator.de asta stua numai p el.mai citesc cate ceva.ma mai joc.asc muzica. vb cu prietenii.fiindca nu am toata ziua de inv straight face. si tinand cont ca am 17 ani si sunt baiat. ei mi-au zis ca la varsta asta mie ar trebui sami fie gandul la scoala si nu la fete si la distractie.straight facestraight facestraight face.doamnee.imi venea sa innebunesc. dracu ii mai intelege si pe astiastraight face. mi se pare o tampenie ce zic ei straight facestraight facem-am saturat sa stau asa. sa ma bata la cap.si sa-mi zic ca nu sunt capabil cand sunt foarte capabil si descurcaret. voi ati patit asa vreodata?straight faceceva sfaturi cum saa trec peste prostiile astea?straight facestraight facefunda

1 răspuns:
| FashionKitty a răspuns:

Mda, pentru inceput nu mai folosi asa des ".", dupa aceea, eu n-am probleme din astea, dar depinde si de parinti, eu una stau la calculator, citesc (foarte mult), dar mai ies si afara...Ideea e ca parintii tai par cam severi (in comparatie cu ai mei de exemplu), nu stiu ce sfat as putea sa-ti dau, daca te iei dupa chestiile care le vezi la televizor sau le citesti in reviste raspunsul este: "Discuta cu ai tai si explica-le ca te straduiesti sa inveti si mai vrei si tu sa ai timp liber, nu numai scoala, scoala, scoala". Ceva de genu'