| anonim_4396 a întrebat:

Iubitul meu nu prea are bani sa imi cumpere cadouri mai speciale de ziua îndrăgostiților sau cu alte ocazii, innafara de flori bomboane..pentru ca are 18 ani si nu are el niciun venit si părinții lui sunt mai exigenti.Nu sunt materialista,niciodata nu voi fi, insa ma deranjează putin si mi-ar plăcea sa iminfaca surprize.Incerc sa nu ii arat ca ma deranjează dar nu stiu cum. Ce ati face?sad

12 răspunsuri:
| TPUAiurea a răspuns:

Daca tu zici ca la varsta asta floriile si bomboanele nu te multumesc atunci e grav fata draga. Nu e el sotu tau sa iti intretina tie fundul ala materialist si lenes, si probabil la ce minte ai nici nu iti va fi sot. Mergeti la munca fetelor, nu stati pe spatele baietiilor!

| RAY a răspuns:

Daca te supara asa tare il lasi si cauti altu cu o stare mai buna financiara ce sa spun, pana la urma femeia cauta vanatorul cu stare de milioane de ani, nu aduce hrana buna il lasi si iei altu care isi da hrana de calitate mai buna vb in limbaj preistoric

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai din ce zici tu iti face cadouri flori si bomboane, adica gestul exista, daca tu esti atat de materialista asta e alta poveste si nu e vina lui

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Poate te cere in casatorie daca il mai rabzi inca 4-5 ani!

| sofisis a răspuns:

Mie cel mai romantic mi se pare gestul in sine. Daca iubitul meu nu imi ia nimic dar vine la mine, ma ia in brate si imi spune ca ma iubeste, ma topesc toata si nu-mi mai pasa de nimic. Daca mai ataseaza si o floare, deja e prea mult.
Deci nu iti inteleg problema.Tu ce ii cumperi de exemplu?

| ywar a răspuns:

Valentine's day e o sarbatoare comerciala facuta pentru cei ce sunt cu dare de mana. Evident ca se vor da peste cap sa ia ceva, sa nu vina cu mana goala in fata iubitei... Dar, caci exista un "dar". In cele 364/365 de zile ale anului nu cumva uita de micile atentii [nu materiale], micile lucruri care ne fac viata mai frumoasa?
Nu cumva ne aducem aminte ca suntem intr-o relatie doar atunci cand vine o zi de "sarbatorit"?
Promovati dragostea adevarata nu cea falsa si imediata, eventual comerciala.

| Hαppiηеss a răspuns:

Daca nu ai fi materialista nu te-ar deranja deloc.
Invata sa apreciezi omul de langa tine pentru ceea ce este, pentru cum se comporta cu tine, pentru ce simte nu pentru cadourile pe care ti le da, invata sa te bucuri de lucrurile simple sa te multumeasca bomboanele si florile pe care ti le daruieste sunt unii care nici macar asta nu le ofera iubitelor.
Nici macar nu meriti baiatul asta!

| corhaz a răspuns:

Cica nu esti materialistalaughing nu pe dracu in locul lui te-as parasii

| corhaz a răspuns:

Du-te cu unul care are BMW sa te plimbe sa-ti face cadouri gen parfum milion sau un iphone atunci sigur l-ai iubi si ar fi iubitul perfect

| CristinaCtC a răspuns:

Daca iubesti nu iubesti pentru cadouri waiting

| AlexandraAda a răspuns:

Cadourile vin si pleaca, mai mult conteaza ca te iubeste! Si chiar si-asa, nu cred ca o sa fie mult fara un loc de munca, cel putin pe timpul verii s-ar putea sa aiba un job, asa ca nu-ti face griji.

| bbubulina a răspuns:

Ai prefera excursii si cadouri scumpe dar in schimb sa te insele?