| passenger a întrebat:

La Facebook imi apare in dreapta paginii "people you may know", unde sunt niste persoane (cu care am mutual friends) si pe care nu le am in lista la prieteni.
Intrebarea mea este urmatoarea: De ce imi apar mereu aceleasi persoane la "people you may know"? Ei mi-au vizualizat profilul de cele mai multe ori?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Dur3x a răspuns:

Salut. Nu ti-au vizualizat profilul."People you may know" inseamna "persoane pe care s`ar putea sa le cunosti". Acele persoane sunt selectate in functie de numarul de prieteni comuni (mutual friends) pe Facebook, el crezand ca daca voi aveti multi prieteni comuni s`ar putea sa va cunoasteti dar ati uitat sa va dati cereri de prietenie... de aceea iti afiseaza acele persoane acolo. FUNDA?