| Miru07 a întrebat:

la inceputul lui iulie voi pleca intr-o tabara impreuna cu profa' de bio si cu alti 25 copii de varsta mea(13 ani) si cu un an, doi mai mici decat mine. Uite care e faza, eu nu am mai fost pana acum intr-o tabara, pentru ca parintii m-au considerat prea mica, si nu stiu ce ar trebui sa iau la mine, credeti ca ma puteti ajuta in privinta asta, imi puteti da o lista cu cele necesare? Multumesc anticipat, categoric, cel mai bun raspuns va primi funda!
PS.: Eu sunt din Topoloveni, iar tabara este in Harghita, deci este un drum destul de lung, 450km.( voi sta 6 zile)
big grin

Răspuns Câştigător
| AyliN98 a răspuns:

Ia-ti haine...multe haine
-lenjerie intima
-papuci de casa
-medicamente[in caz ca te doare capul, ca te doare burta, etc.]
-poti sa iti iei si o carte
-telefonul[+incarcator;+casti]
-diverse jocuri[carti, rummy, table, sah, etc.]
-o lanterna
-aparatul foto
-multi bani
-gel de dus
-sampon
-crema de maini
-deodorant
-servetele umede
-servetele uscate
-perie de par
-prosop[chiar si 2]
-chestii esentiale de make-up(daca esti fata)
- de dinti[+pasta de dinti]
-reviste
mp3; ipod; mp4
-o sapca
-guma de mestecat
-agenda[+pixuri]
Si nu prea mai am idei
Sper ca ti-am fost de folos:*

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Haine, papuci, prosop periuta de dinti, ce altceva sa iti iei

| AwwHmmmMhmOhhUoofffOdodoArrrXoXo a răspuns:

Vara asta voi merge si eu pentru prima data in tabara. Eu ma gandesc sa-mi pun cu mine urmatoarele chestii:
1.Hainele
2.Pantofi
3.Lenjerie intima
4.Sosete/ciorapi
5.Periuta de dinti
6.Deodorantul
7.Sampon/sapun
8.Rimelul si luciu de buze
9.Prosop
10.Accesori,prinzatori de par si agrafe

Cam atat m-am gandit euthinking Sper ca te-am ajutat.