| SweetGirl88 a întrebat:

Buna TPU
La scoala la noi se organizeaza un curs de chitara de mai mult timp, iar eu nu m-am inscris pentru ca am crezut ca trebuie sa am chitara mea proprie. Dar doar azi mi-au spus niste colege ca ne da din chitarele de la scoala ca sa repetam acasa si atunci am vorbit cu profesorul care se ocupa cu acest curs si i-am zis ca vreau sa ma inscriu si eu... Dar a zis ca nu mai are timp sa imi explice tot ce au invatat ceilalti colegi si a zis ca se mai gandeste pana sambata daca ma ia sau nu la acest curs... Deci eu vreau de la voi sa imi dati un tutorial sau ceva imformati despre cantatul la chitara sa ma imformez pana vineri, poate daca o sa stiu ceva o sa ma inscrie si pe mine. Multumesc, si funda pentru cel mai bun raspuns.

3 răspunsuri:
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Cantatul la orice instrument dureaza mult si bine si trebuie sa exersezi cam tot timpu liber pe care il ai sau cel putin 5-6 ore zilnic.Tu nu sti ce o invatat deci de pe net nu are rost sa te chinui sa inveti pentru ca acolo se invata cum sa canti anumite piese nu in general.Cel mai bine inveti cand iti explica cineva fizic exercitile.

| AnnaPunct a răspuns:

Si eu cant la orga si am invatat ceva de aici : http://easyorchestra.files.wordpress.com/......cala1.pdf. Si cauti tutoriale pe youtube cum sa canti la chitara. Sper ca te-am ajutat.:D

| Tweety115 a răspuns:

Mai bine rogi un coleg/o colega sa iti arate pentru ca intelegi mai bine, ca prin tutorial iti spun eu ca nu vei intelege prea multe.