| anonim_4396 a întrebat:

Lamuriti-ma si pe mine cu o chestie.happy. De ce baietilor le place sa le ia pe fete pe sus si sa le arunce unde-i zapada mai mare dupa care sa le dea cu zapada pe faţă?! (Eu nu-i inteleg si ii un sentiment neplacut cel putin pentru mine! )

Răspuns Câştigător
| Flaviucu a răspuns:

Nici eu nu ii inteleg. Se pare ca prin faptul ca te "spala in zapada" vor sa arate ca sunt "smecheri" si in plus asa e traditia, baietii spala fetele si le racesc.

| BeAmazing a răspuns (pentru Flaviucu):

... in ea de traditie. I-as intelege daca ar "spala in zapada" fetele acelea care stau afara si si-o cauta... Nu fetele care stau in clasa si sunt luate pe sus de la etaj, coborate pe scari si auncate unde-i zapada mai mare. In loc sa arate ca sunt smecheri arata cat sunt ei de prosti dupa parerea mea!

| Flaviucu a răspuns (pentru BeAmazing):

Ai dreptate. In concluzie sunt prost crescuti si nu au bunul simt.

12 răspunsuri:
| MihaiGe a răspuns:

Este un semn ca le "iubim"
Asta e ca o distractie.
Bafta!

| BeAmazing a răspuns (pentru MihaiGe):

Un semn ca le "iubim "?! Glumesti, nu?! Cum te-ai simti daca ai fi si tu "spalat in zapada " aproape tot timpul de fete? Ce ai zice? Ti-ar place mult, asa-i?smug

| VladGH a răspuns (pentru BeAmazing):

La noi in R. Moldova baietii mai mici de 18 spala fetele ca sa puna miinile unde vreau ei, iar cei mai maturi iau asa putina zapada moale si dau pe fata la fete ca o traditie ca a venit iarna si depinde ce regiune nu raspund pentru toti happy

| passyon22 a răspuns (pentru VladGH):

Unde vor ei? Astea-s gesturi de obsedati imaturi.

| BeAmazing a răspuns (pentru passyon22):

Ai dreptate, imaturi!

| SimonaQs a răspuns:

Vor doar sa se distreze si ca sa scapi de ei fi si u mai tare in gura dai putin dra. si gata...Ei iau chestia asta ca pe o distractie poate ca sunt prea plictisiti si de aia fac astab sa poate ca nu sunt educati big grin

| Radamel a răspuns:

Depinde si de zona din care faci parte. La noi in Maramures se obisnuieste asta ca sa avem un "aer" de superioritate, dar fetelor clar ca nu le place. Asadar ignora`i.

| BeAmazing a răspuns (pentru Radamel):

Da, sunt din Maramuresh, aproape de Baia Mare locuiesc. Cum sa ii ignor daca vin in clasa (suntem 10 baieti si 6 fete) te i-au pe sus (noi avem clasa la etaj) te coboara pe scari si te arunca unde-i zapada mai mare (si te mai dau cu zapada pe fata, asta-i partea a II-a ). Lamureste-ma si pe mine cum pot sa-i ignor? (Nu ies afara in pauze, doar in clasa stau in fiecare pauza)

| Radamel a răspuns (pentru BeAmazing):

Nu ai ce face, asteapta sa treaca iarna happy. App de unde esti?

| BeAmazing a răspuns (pentru Radamel):

Aproape de Baia Mare happy