| Venom48 a întrebat:

Ma cheamă Florin și am 14 ani. De 2 luni m-am mutat in Anglia și eu vreau sa va zic ca anul viitor ma duc la școala aici și problema mea e ca sunt cam nedumerit de ce o sa se întâmple și nu știu cum o sa vorbească elevii și profesorii cu mine când o sa ii întâlnesc. Sa ma ajute cineva.

Răspuns Câştigător
| devilshelp a răspuns:

Mai ai 1 an de asteptat, nu iti face griji de acum. depinde daca stii engleza sau nu, adica profesorii probabil o sa te ia mai usor daca stiu ca esti din alta tara si nu prea te pricepi cu limba. elevii probabil o sa vina la tine sa te salute, sa faceti cunostiinta pentru ca vei fi elevul nou, toti vor fi curiosi, mai ales daca esti din alta tara. bine, nu te gandi ca vei fi popular si chestii, probabil doar te vor saluta si dupa vor merge la propriile grupuri, iar tu va trebui sa vezi in care sa te integrezi

1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

Cât de bine te descurci cu limba engleză?