| anonim_4396 a întrebat:

am 17 ani 1.73 si 50 kgsad vreau sa ma ingras dar nu stiu cum de mancat mananc dar degeaba nu se pune nimci ce as putea sa fac uneori imi e foarte rusine cu mine mi se pare ca arat groaznic ajutati-ma va rog

Răspuns Câştigător
| REDSQ a răspuns:

Barbatii cresc si se dezvolta in interior si la exteriorul corpului pana la varste cuprinse intre 20-25 de ani. Nu e motiv sa te panichezi. De asemenea, ti-as recomanda sa te hranesti sanatos, in primul rand (adica alimente preparate in casa sau crude, mai putin fast-food pentru ca acum daca bagi toxinele in corp el se va dezechilibra pe mai tarziu). Apoi va trebui pentru un timp LIMITAT sa mananci mese copioase cu cat mai multe grupe de alimente combinate, se stie ca atunci cand combini de ex. painea cu cartofi prajiti si friptura, iar apoi desert dulciuri ceva, atunci se depun lipidele (grasimile). Poti manca si tarziu (dar gustari) pentru a nu iti obosi stomacul. De ex. noptile - o prajitura. Daca dupa ce vei aplica acest "regim" special de mancat "neregulat" adica nu mananci la ore fixe, si vei vedea rezultate atunci tu vei decide cand te opresti si sa revii la normal. O greutate acceptabila ar fi si 60 KG. In afara de aceasta, daca vezi ca nu se schimba nimic inseamna ca organismul tau nu doreste in aceasta perioada sa depuna grasimi. Mai da-i ragaz de cativa ani. Si chiar si daca nu se rezolva nimic...gandeste-te la faptul ca esti UNIC si ca fiecare om are un anume regim de viata, "asa se simte el mai bine". Mult succes si multa incredere in tinewinking

1 răspuns:
| corolav a răspuns:

Exact cum a spus și NO NEMMo. La cei 1, 73 metri nu ești exagerat de înalt, iar cele 50 de kilograme ar putea în cîțiva ani să devină la peste 70.
Dacă totuși vrei cu adevărat să te mai îngrași, încearcă să consulți un medic nutriționist, să iei niște vitamine sau poate altceva. Nu încerca să faci niște alte chestii necontrolate.