| Ukka96 a întrebat:

Buna :* Am o mare problema. Am 1,68 m si 46 de kg.Sunt foarte slaba si as vrea sa ma mai ingras putin.adica toata lumea imi spune ca sunt foarte slaba si ca nu am forme si etc si m-am saturat . Nu stiu cum sa fac sa ma mai ingras putin.macar pana la 54 de kg sa ajungplz ajutati-ma si pe mine!

Răspuns Câştigător
| traaaaance a răspuns:

Numai 2linguri de ulei pe zi in + de ce manaci o sa te ajute sa bagi ceva. Cum a spus si un doctor, vreti sa va ingrasati exista mancarea happy. DAR vezi dupa ce te ingrasi sa nu te obisuiesti sa mananci la fel de mult, deci mananca cum mancai doar cu mai multe calorii happy. Iti mai recomand sa mananci o felie de paine cu unt inainte de fiecare masa asta te va ajuta un pic. Lasa id-ul pe mesaj privat daca ai nevoie de alt ajutor. happy

| Ukka96 explică (pentru traaaaance):

Faza este ca mananc mult. dar nu ma ingras. Adevarul este ca am avut si o problema cand eram mica. Nu stiuc e sa fac.

| traaaaance a răspuns (pentru Ukka96):

Cel mai bine te-ai duce la un nutritionist si varul meu (acum nu mai stiu ca n-am mai fost in Romania) era la fel manca toate porcariile si nu se ingrasa slab ca batul tongue, inca astept id-ul acela tongue.

| Ukka96 explică (pentru traaaaance):

Nuptongue

10 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tu chiar atat de proasta esti? Scuze ca ti-o spun, dar exista medic de familie.

| Ukka96 explică (pentru MeimeiPinguinu):

Si ce in rahat sa-mi faca medicumd e familei?! straight face Ca sa stii si tu am fost si nu mi-a zis nimic asa ca taci! phbbbbt

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru Ukka96):

Cum sa nu spuna nimic? E mut? Sau tu nu ai stiut sa-i spui ce vrei.El/ea trebuie sa-ti faca o reteta cu ce medicament sau sirop sa iei pentru a te ingrasa si sa-ti dea sfaturi cu privire la alimentele pe care sa le mananci.

| Frankie a răspuns:

Asteapta sa dai de gust laughing

| PankakesS a răspuns:

Cumpara-ti multe pungi de chio-chips=]]lays, pufuleti vrajeli...laughingMananca grasimi...etc.winking

| Ukka96 explică:

Gtatongue

| cryssya a răspuns:

Buna,
ce e cel mai important este sa pui masa musculara. Riscul la mancatul suplimentar este sa depui grasime, si pe langa faptul ca prima zona afectata va fi cea a organelor interne - ficat, vase de sange, inima etc si vor duce la alte boli ulterioare - http://czthomas.files.wordpress.com/......besity.jpg poza din stanga - poti depune grasimea in zone in care nu-ti doresti.
Ai grija de organismul tau si ajuta-l sa functioneze la parametri normali.
Ai nevoie de un program personalizat si sa dezvolti masa musculara uniform si armonios.
Imi zici daca ai nevoie de evaluare si sunt sigura ca vom gasi impreuna solutia cea mai potrivita.

Seara frumoasa!