| xmagicx a întrebat:

Ma numesc Alexandra si am nevoie de niste sfaturi.Sa va povestesc mai intai.
Vara trecuta am intalnit un baiat. si mam atasat foarte mult de el.Ne iubeam mult si totul era perfect. dar dupa ce a trebuit sa incep scoala am plecat si i-am promis ca luam legatura pana voi veni vacanta urmatoare. apoi in vacanta de Craciun am plecat la rudele mele acolo pentru a il revedea si dupa 3 4 zile ne-am despartit din cauza celui mai bun prieten al lui. El ia bagat prostii in cap depsre mine si a zis ca sa ne despartim ca nu suporta asa ceva. eu am fost distrusa pentru ca il iubesc prea mult. Dar numai bine peste 4 zile aud ca e cu cea mai mare dusmanca a mea. atunci imi venea sa mor. dar ca sa nu dau dovada de gelozie m-am combinat cu cel mai bun prieten al lui. adica cu ala care nea despartit. Dar nu tin la el deloc. Pe mine ma intereseaza doar baiatul de care mm despartit.Nu stiu cum sa fac sa nu iasa scandal si sa il am din nou pe el. nu vreau sa se supere nici prietenul lui cu care sunt momentan pentru ca vorbeste foarte frumos cu mine si e mai sensibil. dar eu tot il vreau pe baiatul cu care am fost pentru ca il iubesc.si nu am mentionat ca mai vorbim la telefon ca "prieteni" dar eu simt ca el inca mai tine la mine dupa felul cum imi vorbeste. dar cred ca nu vrea sa il supere pe prietenul lui ...cred ca de asta nu vrea sa ii spuna ca el inca mai tie la mine. Si el nu tine deloc la fata pe care nu o suport. e cu ea doar ca sa ma enerveze pe mine. va rog spuneti-mi cum pot sa il am din nou pe baiatul pe care il iubesc si cum sa fac sa nu se supere nici prietenul lui...sad

1 răspuns:
| MouSSEauChoColat a răspuns:

Pai primul lucru pe care cred ca ar trebui sa-l faci este sa vorbesti cu "dusmanca" ta cea mai mare. Ar trebui sa treci peste neintelegeri si sa afli ce s-a intamplat, daca ea il place pe fostul tau prieten ca sa clarifici situatia si sa stii cum sa actionezi mai departe. Trebuie de asemenea sa vezi daca prietenul tau de acum chiar te place cu adevarat ca nu cumva sa ii ranesti in asemenea hal sentimentele. Gandeste-te ca in fond poate el v-a despartit tocmai pentru ca era nebun dupa tine si vroia sa fiti impreuna in timp ce tu doar vroiai sa-l faci gelos pe cel mai bun prieten al sau. Nu e doar cazul sa se supere, poate fi cazul sa-l ranesti de-a binelea. Ce as face de fapt daca as fi in locul tau eu ar fi sa aflu adevarul despre cine place pe cine si sa incerc sa-i combin pe prietenul meu actual si dusmanca mea de moarte. Ai grija totusi sa nu fortezi nota si sa-si dea seama cineva...