| anndrada98 a întrebat:

ma simt foarte dezamagita de mine deoarece acum 2 zile am picat traseul chiar inainte sa il termin sad. Dupa ce am condus 20 de minute fara nici-o greseala si eram sigura ca il iau deoarece mai aveam o strada si ajungeam in parcare, am intrat pe o straduta pe care nu am mai fost, m-am blocat si am intrat gresit intr-un sens giratoriu si mi s-a pus frana..Imi doream foarte mult acest carnet si de abia asteptam sa conduc singura iar acum pe langa ca sunt nevoita sa astept o luna mai traba sa dau si niste bani pentru o secunda de neatentie sad. Simt ca i-am dezamagiti pe toti deoarece erau siguri ca o sa imi iau carnetul si chiar si instructorul m-a laudat ca conduc bine iar acum pur si simplu mi-e frica sa nu fac o prostie si a doua oara deorece cred ca m-ar distruge... Tot cheful de viata mi s-a dus de atunci si nu mai am incredere deloc in mine si pur si simplu mi-e rusine de mine. Daca ati putea sa ma sfatuiti intr-un fel...

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Eu am picat si nici nu am iesit din parcare, aparent am uitat ca nu pot porni masina fara sa apas ambreiajul. In rest conduceam genial. Deci, se mai intampla

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E doar un permis, nu sfarsitul vietii. Il iei luna viitoare si gata

| Mosotti a răspuns:

Mai dai odata, nu conteaza, dai pana iei, daca ai picat odata nu e jale, unii au dat si de trei ori pana au luat.
Si pana la urma viata merge inainte si fara carnet de conducere, deci cum o dai, tot nu e motiv sa zici "m-ar distruge".
Dar o sa iei clar, insa nu ai luat din prima.

Ai gresit, aia e! Asuma-ti, si remediaza greseala data viitoare, deci in loc sa abandonezi, lupta sa iei, sa nu mai faci greseli din astea.
Si daca pic de 4 ori, tot as da inca odata! N-as renunta.
Si ce treaba ai tu cu altii? Da-i naiba ca i-ai dezamagit sau nu, tu ai treaba cu tine si atata.

Nu stiu de ce pe voi un esec gata, va face sa bateti in retragere, perseverati pana la reusita!

| Sofer a răspuns:

Nu dispera. Fii optimista ca luna viitoare o sa reusesti. Atentie mare la sensurile giratorii. Iti mai iei o sedinta de condus in saptama cand o sa ai orasul si te va ajuta.

| WaterDrop a răspuns:

Am un amic care a picat testul de 12 ori.12! Daca gandea si el ca tine..Il vei lua cu siguranta data viitoare, nu mai gandi negativ.

| BadAngel3 a răspuns:

Li se intampla tuturor. Emotii, neatentii, faptul ca e un loc necunoscut, etc. Data viitoare o sa-l iei.