Întrebare recomandată | FR3SH a întrebat:

Salut, am o mare problema de scoala!
Mereu cand vine ora de matematica mi-e frica sa nu ma scoata la tabla, dar mate stiu, am o frica de matematica de nu se poate... ma gandesc mereu la mate de parca ar fi iadu pe pamant... profu de mate e de trebuie glumet, dar eu simt ca ma terorizeaza.
Cum rezolv aceasta problema de anti-mate?straight face

Răspuns Câştigător
| AtateaConditii a răspuns:

Si mie imi este frica pentru ca nu stiu nimic, poate ca esti mai timid/a de genul tau si e normal, incearca sa fii indiferent, gandeste-te ca alti oameni se infrunta cu probleme mai mari si nu merita sa iti fie frica pentru atata lucru. Si fa glume cand ai ocazia asa o sa mai scapi de stres, crede-ma am incercat si merge. Bafta la mate.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te si vorbeste cu profu despre asta, ai sa vezi ca nu e chiar asa periculos. spune-i ca ai o pata pe creier si ca il rogi sa te ajute. e datoria lui sa te ajute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu nu mai poţi rezolva nici o problemă, te asigur de asta.

Răspuns utilizator avertizat
| alexandruth a răspuns:

Tuturor elevilor le e frica de matematica. Invata si crede-ma ca iti va trece. happy

| summergirl25 a răspuns:

Si mi-e m-i-a fost frica sa nu ma scoata a tabla desi sunt buna la mate! Dar pentru. ca prou e dragut si glumet nu mia mai fost asa frica! Incearca sa iti spui in sine ca nu-i nimic si ca tu stii oricum deci nu e o problema! Mult noroc sa iei nota 10!

| NoOrdinaryHuman a răspuns:

Eu sa fiu sincera cand am luat primul meu 2 la mate am ras, ma simteam bine nu-i mare lucru, nu am profitat de sansa de reabilitare pe care mi-o oferit-o si nu am regrete..nu te mai teme atata ca mai rau faci.

| Cristian29 a răspuns:

Nu cred ca tie iti este frica doar de materia in sine, ci de colegii tai.
Iti e frica de un moment aiurea cand te blochezi si altii sa rada de tine.
Stai linistita ca moment stupide avem toti dar dar fi bucuroasa ca pe moment nu ai probleme care sa te marcheze o viata.

| AlexLalaLove a răspuns:

Incearca sa razi la glumele lui si sa ridici mai mult mana, asa o sa te simpatizeze mai mult, ai sa vezi! :X:X:X

| XxEdwardXx a răspuns:

Salut! Simti ca parca iei o nota proasta daca te scoate, nu? Trebuie sa-ti infrangi frica. Cand va pune sa faceti exercitii la tabla, ridica mana la cat mai multe, proful ma observa. Asa iti vei infringe frica si vei asa si note mari.