| Carmy21 a întrebat:

Buna TPU.
Mai demult mi-a dat cerere de prietenie cineva pe facebook, dar atunci nu il cunosteam si faza naspa e ca am dat sa nu mai poata sa imi trimita prietenie. Cum fac ca persoana respectiva sa poata din nou sa imi trimita cerere de prietenie?

3 răspunsuri:
| Robbu a răspuns:

Buna.e simplu, trebuie sa intrii la setari, apoi Privacy Settings apoi Blocking si acolo iti va aparea numele lui/ei.Langa nume scrie Unblock, si asta este tot happy (ti-am spus asta pentru meniul facebook-ulu in limba engleza) daca il ai in romana o sa fie SETARI>SETARI DE CONFIDENTIALITATE>BLOCARE si apoi DEBLOCARE la persoana respectiva. Sper ca te-am ajutat!

| Carmy21 explică (pentru Robbu):

Off ati inteles gresit. Nu i-am dat block. Dar cand cineva iti da cerere de prietenie am dat pe nu si facebook-ul m-a intrebat daca il cunosc in afara facebookului si i-am dat nu si acum nu mai poate sa imi trimita cerere.

| YourDreams a răspuns:

Meri la setari de confidentialitate si dupa cum a spus TooXic. Bafta!