| cripsontyphoon a întrebat:

Mai e puțin pana începe scoala și cum urmeaza sa trec in clasa a 9 m-am gândit sa particip la balul bobocilor.
Problema e cum as putea sa câștig. La proba de cultura generala ma descurc, nu am emoții, arat destul de bine nu am trac de scena si am un simt al umorului foarte bine dezvoltat.
Dar am dat-o in bara cu dansul, adică nu ma pricep deloc la dans (la cel modern ma refer, jocurile populare le știu valstpurile pot sa chem o colega sa ma ajute, la cele cu coregrafie la fel, dar cele pe muzica house, rok, pop, sau manele daca se pun la astfel de ocazii nu ). Puteți sa imi dati cateva sfaturi? Urgent dau funda.

6 răspunsuri:
| iulyspy a răspuns:

La concursul de miss boboc nu o sa ai probleme doar sa va gasiti tu si parteneru tau ceva de facut si spectaculos la proba de talent, iar daca va exista o proba de dans sigur nu va fi house, manele sau rock. Cat despre dansu de dupa nu e mare chestie sa te balansezi dupa muzica. De obicei trebuie sa asculti muzica si sa si tobele care se aude sau bassu dau ritmu. Succes

| cripsontyphoon explică (pentru iulyspy):

Bine multumesc foarte mult, doar o obiectie sunt baiat particip la mrs.

| iulyspy a răspuns (pentru cripsontyphoon):

Scuze da tot acelasi concurs e..si tot o partenera iti trebuie..succes:*

| cripsontyphoon explică (pentru iulyspy):

Mulțumesc mult.

| Bianca306 a răspuns:

Trebuie sa inveti sa dansezi, dar unii oameni au ureche muzicala si stiu sa danseze pe muzica de mici. Poate ai si tu norocul asta.

| irbis96 a răspuns:

Putina repetitie si gata happy Avand in vedere ca dansul e singura zona in care nu te pricepi, poti sa te concentrezi linistita pe asta. De cele mai multe ori nu trebuie decat sa simti ritmul si sa te distrezi happy
Sincer, nu cred ca o sa va puna muzica rock la bal, ce zici?hee hee